Komunikat archiwalny

Bardziej ekologiczne ogrzewanie

Wymiana pieców, odnawialne źródeł energii, termomodernizacja domów  jednorodzinnych oraz kontrole spalin samochodowych – tymi tematami zajęli się radni z Komisji Ekologii i Ochrony Powietrza.

Bardziej ekologiczne ogrzewanie
Fot. Magiczny Kraków

Ewa Olszowska-Dej, dyrektor Wydziału Kształtowania Środowiska przestawiła krótką informację na temat liczby wniosków dotyczących zmiany systemu ogrzewania. Mówiła, że jeżeli osoby które podpisały umowy na dotację, wymienią ogrzewanie to w tym roku liczba palenisk zmniejszy się o 7300 pieców. Do 2019 roku pozostanie jeszcze do likwidacji około 8 tys. palenisk.

W sprawie dofinansowania odnawialnych źródeł energii wpłynęło około 400 wniosków, które w całości wyczerpały przeznaczoną na ten cel kwotę 10 mln zł.

Dyrektor mówiła również o planowanym projekcie uchwały dotyczącym dofinansowania przez Miasto termomodernizacji domów jednorodzinnych. Projekt zostanie złożony pod obrady Rady Miasta Krakowa pod koniec roku i osoby fizyczne będą mogły z niego skorzystać od stycznia 2018 roku.

Radni prowadzili również dyskusję nad przygotowaniem rezolucji dotyczącej obowiązku kontroli na stacjach diagnostycznych katalizatorów oraz filtrów cząstek stałych w samochodach.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta i Dzielnic Krakowa
Zobacz także