Komunikat archiwalny

Operowo-musicalowy „Dzień świra” będzie w środę

Publiczność i krytycy nie mają wątpliwości, że „Dzień świra” to film kultowy. Teraz historia Adasia Miauczyńskiego została przeniesiona na deski teatru Kamienica w niecodziennej formie operowo-musicalowej. W Krakowie zobaczymy go dwa razy: w środę 20 września, oraz w poniedziałek 23 października.

Operowo-musicalowy „Dzień świra” będzie w środę
Fot. materiały prasowe

15 lat po kinowej premierze filmu Marka Koterskiego, tragikomiczna historia Adasia Miauczyńskiego powraca w wersji scenicznej jako „Dzień świra – opera|musical”. Spektakl miał premierę 7 lipca w warszawskim teatrze Kamienica, a teraz wyruszył w tournée po wielu miastach Polski i zagranicy. W przedstawieniu według libretta Marka Koterskiego i z muzyką Hadriana Filipa Tabęckiego, wyreżyserowanym przez Marcina Kołaczkowskiego, widzowie odnajdą wszystko to, co najlepsze w pierwowzorze, ciekawe rozwiązania inscenizacyjne oraz doskonałe kreacje aktorskie. W obsadzie znaleźli się m.in. Maciej Miecznikowski, Joanna Kołaczkowska i Wojciech Solarz.

„Dzień świra – opera|musical” zaskakuje formą. Oryginalny tekst pierwowzoru – zachowujący charakterystyczny styl językowy Koterskiego, łącznie z wulgaryzmami i powiedzeniami, które na stałe weszły do języka potocznego – usłyszymy jako operę-musical. Spektakl przeznaczony jest dla widzów powyżej 16. roku życia.

W Krakowie spektakl zaprezentowany będzie w Teatrze im. Słowackiego dwukrotnie – 20 września i 23 października.

 

Tagi: teatr, sztuka

Pokaż metkę
Autor: MARGERITA KRASNOWOLSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA