Komunikat archiwalny

Dowiedz się kim był mały Kościuszko

„Nadstaw lewe, prawe uszko – dowiesz się kim był Kościuszko…” - tak zaczyna się opowieść o Tadeuszu Kościuszce skierowana do najmłodszych. Dla dzieci i rodziców, którzy chcą wyruszyć śladami naczelnika powstania, Miasto Kraków oraz fundacja „Trasa dla bobasa” przygotowały grę terenową.

Dowiedz się kim był mały Kościuszko
Fot. materiały prasowe

Bezpłatne mapy dostępne są w punktach InfoKraków, filiach Biblioteki Kraków (oddziały dla dzieci) oraz w wersji elektronicznej dostępnej TUTAJ.

Na trasie znalazły się takie miejsca jak m.in. Dworek Białoprądnicki, park im. H.Jordana, Wzgórze Wawelskie, Rynek Główny, Politechnika Krakowska i oczywiście kopiec Kościuszki.

Dla wszystkich, którzy wezmą udział w zabawie, przygotowano konkurs z nagrodami. Wystarczy pieć prawidłowych odpowiedzi na pytania umieszczone na mapach, aby otrzymać książkę „Mały Tadek rusza śladami Tadeusza”, a na najwytrwalszych tropicieli czekają słodkie warsztaty w Krakowskiej Manufakturze Czekolady. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie: www.trasadlabobasa.pl. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do końca listopada.

To nie koniec atrakcji dla najmłodszych. Od 15 września można się zgłaszać na bezpłatne spacery detektywistyczne z Panią Fishką śladami Tadeusza Kościuszki. Wycieczki odbędą się w październiku w dwóch grupach wiekowych: rodziny z dziećmi w wieku 6-9 lat oraz rodziny z dziećmi w wieku 10-12 lat. Zapisy: nr tel. 697 367 511, fishkakrakow@gmail.com.

 

Pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także