Komunikat archiwalny

Warsztaty tworzenia scenariuszy gier komputerowych

Najlepsi specjaliści z branży gier poprowadzą warsztaty z zakresu tworzenia scenariuszy do gier komputerowych dla młodzieży. Zapisy trwają do wtorku, 26 września.

Warsztaty tworzenia scenariuszy gier komputerowych
Fot. biblioteka.krakow.pl

Projekt "Literatura kluczem do wrót wyobraźni. Jak dobrą historię zmienić w ciekawą grę komputerową" realizowany jest przez Bibliotekę Kraków oraz Krakowski Park Technologiczny.

Głównym celem warsztatów, będzie zaznajomienie młodych uczestników z technikami tworzenia scenariuszy do gier. W trakcie zajęć zostanie omówiony również: scenariusz filmowy, format dialogów, rodzaje i interaktywność dialogów, cel sceny, konflikt jako siła napędowa dialogu, tworzenie i charakteryzacja postaci, opisy misji i pisanie tekstów użytkowych do własnego scenariusza. Dodatkowo uczestnicy poznają również różne formy narracji w grach, rolę bohatera i zasady jego tworzenia.

Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży w wieku 13-18 lat. Ilość miejsc jest ograniczona. Zapisywać można się poprzez wysłanie maila na adres: konkursy@biblioteka.krakow.pl.

Warsztatom będzie towarzyszył konkurs „I Ty możesz zostać autorem scenariusza gry komputerowej”. Uczestnicy zajęć wykorzystają swoją wiedzę teoretyczną i przygotują scenariusz. Konkurs trwa do 17 listopada. Więcej informacji na stronie: www.biblioteka.krakow.pl .

Pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także