Komunikat archiwalny

Pogotowie przeciwpowodziowe w Krakowie

Prezydent Jacek Majchrowski ogłosił na terenie Krakowa pogotowie przeciwpowodziowe. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej informują, że po ustaniu opadów Wisła w Krakowie ustabilizowała się i następuje powolne opadanie poziomu rzeki.

Pogotowie przeciwpowodziowe w Krakowie
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

W sobotę przed południem z powodu wysokiego stanu Wisły zamknięte zostały tunele pod rondem Grunwaldzkim; poziom rzeki uniemożliwił odbiór wody deszczowej. Również tunel dla pieszych pod ul. Konopnickiej na wysokości hotelu Forum został zamknięty z uwagi na brak możliwości odprowadzenia deszczówki. Ruch w tunelach na ul. Konopnickiej został przywrócony w godzinach popołudniowych – udało się odpompować wodę.

 

Centrum Zarządzania Kryzysowego uruchomiło magazyn przeciwpowodziowy na wypadek konieczności pomocy mieszkańcom. Znajdują się w nim m.in. piasek, worki i pompy. Straż miejska cały czas patroluje zagrożone podtopieniami tereny Krakowa.

Synoptycy ostrzegają przed możliwymi lokalnymi podtopieniami dróg i budynków. Apelują również o zachowanie rozwagi na drodze. Warunki jazdy są złe z powodu ograniczonej widzialności i ryzyka utraty przyczepności.

Pokaż metkę
Autor: MARGERITA KRASNOWOLSKA
Osoba publikująca: MARGERITA KRASNOWOLSKA
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także