Komunikat archiwalny

Kulturalny poniedziałek – sprawdź, co się dziś dzieje w mieście!

Pogoda w kratkę i początek roboczego tygodnia nie nastrajają Was optymistycznie? Co więc powiecie na odrobinę kulturalnej rozrywki – tak rozpoczęty poniedziałek dostarczy energii na pozostałe dni. Czytajcie więc i korzystajcie!

Kulturalny poniedziałek – sprawdź, co się dziś dzieje w mieście!
Fot. materiały prasowe / sztuka na wynos

Chcesz jako pierwszy otrzymywać informacje o weekendowych wydarzeniach i co tydzień mieć szansę na wygrywanie książek oraz biletów do teatru, filharmonii i na festiwale? Zapisz się do naszego newslettera! Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Teatr Mumerus wystawia dziś o godz. 19.00 sztukę „To nie są drzwi”. Wiesław Hołdys – założyciel Teatru Mumerus – już nie raz udowodnił, że chętnie buszuje po polskiej i światowej literaturze, zapuszczając się w jej dawno zapomniane rejony. Nie inaczej będzie teraz. 39 wersów z wiersza „Marsz” Brunona Jasieńskiego, 94 słowa z monologu „Uwiedziona” Tadeusza Boya-Żeleńskiego i jedno zdanie z „tram wpopszek ulicy” Jerzego Jankowskiego, złożą się na ten spektakl. Łamańce językowe, futurystyczna zabawa słowem i… „kodycyl fotografji”.

Nietypowym teatrem stanie się dziś barka C.C. Stefan Batory na bulwarze Czerwieńskim! O 19.00 zobaczycie tam niezwykle aktualny spektakl – „Małżeństwo we frankach szwajcarskich”. Sąd unieważnia małżeństwa, kredytów niestety nie. Byli małżonkowie, z kredytem we frankach szwajcarskich, ukrywający fakt rozwodu przed rodzicami, którzy… postanawiają się rozwieść. A w tle najpiękniejsze piosenki o miłości. Skąd ta miłość po rozwodzie? Z zobowiązań zawodowych, bo nasi bohaterowie to artyści. Do tego teść – były wojskowy i teściowa – pani profesor na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Choć kredyt sam się nie spłaci, jak zawsze, możecie Państwo liczyć na szczęśliwe zakończenie. Występują: Julita Kożuszek, Renata Pałys, Dariusz Gnatowski i Jan Jakub Należyty. Przyjdźcie koniecznie!

Z kolei na Starowiślnej możecie się wyciszyć i przygotować się do snu... sztuka na wynos o 19.30 pokaże bowiem „Nie budźcie mnie”. By wiedzieć, że się spało, trzeba się najpierw obudzić. Śpij kochanie – mówią do siebie. A do was – nie budźcie mnie – każdy z osobna, bo rzadko kiedy mówią wspólnym głosem. Nie budźcie mnie – będziemy sobie śnić ten świat. Jeśli oko to zamek, a powieki to drzwi, zaryglują się za nimi przed tym światem złym.

Dla lubiących podróże i wędrówki mamy natomiast spotkanie z kulturoznawczynią Anną Mazelą. Może zainspirują Was jej wrażenia z pobytu na wyspie Jersey – to raj nie tylko podatkowy! Jersey – jedna z Wysp Normandzkich, nieustannie jest mylona z jednym ze stanów USA, leży u wybrzeży Francji, a jednak podlega jurysdykcji Wielkiej Brytanii, która równocześnie nigdy nie należała do Unii Europejskiej. Malutka, mniejsza od Krakowa, a jednak kryje w sobie cały wachlarz wrażeń, otwiera przed nami magię dzikiego oceanu, stromych klifów, cudownych plaż, ale też wiejskich zagród i pól oraz typowo angielskiej architektury. To idealne miejsce na wakacje, ale czy również, by tam żyć? Dowiecie się o tym o godz. 19.00 w C-2 Południe Cafe, na os. Górali 5.

Sporo dobrej muzyki usłyszycie dziś w Harrisie! W jazzowe klimaty wprawicie się tam w trakcie Traditional & Swing Jam Session. Początek o godz. 21.30, zagrają: Marek Michalak – puzon, Wojtek Wachułka – piano, Jan Gonciarczyk – kontrabas, Wiesław Jamioł – perkusja. Wstęp wolny!

Pokaż metkę
Autor: MARGERITA KRASNOWOLSKA
Osoba publikująca: MARGERITA KRASNOWOLSKA
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA