Komunikat archiwalny

Światowy Dzień Zwierząt w Kinie pod Baranami - przyjdź na specjalne projekcje

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt Kino Pod Baranami zaprasza w środę, 4 października o godz. 17 na seans inaugurujący Małą Akademię BBC Earth, czyli cykl pokazów edukacyjnych filmów przyrodniczych, które uwrażliwią małego widza na piękno natury.

Światowy Dzień Zwierząt w Kinie pod Baranami - przyjdź na specjalne projekcje
Fot. Kino pod Baranami / materiały prasowe

Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony 4 października 1931 roku, jako święto upamiętniające św. Franciszka z Asyżu, który głosił ideę braterstwa wszystkich stworzeń. W Polsce Światowy Dzień Zwierząt został zorganizowany po raz pierwszy w 1993 roku. W tym dniu miłośnicy zwierząt i ekolodzy w sposób szczególny zwracają uwagę społeczeństwa na fakt, że zwierzęta to żywe istoty, które mają swoje prawa i zasługują na szacunek. Celebrując ten dzień, Kino Pod Baranami zaprasza na wyjątkowy pokaz Małej Akademii BBC Earth - cyklu edukacyjnych filmów przyrodniczych BBC Earth skierowanego do uczniów szkół podstawowych.

Spotkanie rozpocznie pokaz dokumentu „Dzika Afryka”. Kino Pod Baranami zaprasza w niesamowitą podróż, w której przewodnikiem będzie woda. To ona rzeźbi cały kontynent, dając życie, gdziekolwiek się pojawia. Dzięki najnowocześniejszej technologii 3D film przeniesie małych widzów prosto do dzikiego serca Afryki i pozwoli im przeżyć swoje własne safari. „Mali giganci” to produkcja, która zaprosi widzów w zadziwiający świat miniaturowych bohaterów pokazując, że im ktoś jest mniejszy, tym większe mogą być jego przygody. Ten fascynujący film ukazuje jakimi "supermocami" muszą wykazać się małe stworzenia, by wygrać w walce o przetrwanie.

Oba filmy prezentowane będą w formacie 3D, w polskiej wersji językowej.

Więcej informacji na stronie internetowej Kina pod Baranami.

Pokaż metkę
Autor: ANNA DUDA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA