Komunikat archiwalny

Moda na „look” czyli „Akcja – Kreacja”

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zaprasza na II Festiwal Inicjatyw Twórczych Dzieci i Młodzieży „Akcja – Kreacja”, który będzie trwał od października 2017 do kwietnia 2018 r. Głównym punktem festiwalu będzie konkurs artystyczny dla dzieci i młodzieży, ukierunkowany na nowe media (film, projektowanie graficzne, fotografia). Zgłaszane prace powinny być inspirowane szeroko rozumianym hasłem: Moda na „look”.

Moda na „look” czyli „Akcja – Kreacja”
Fot. materiały prasowe

 - Moda nie istnieje tylko w sukienkach i tkaninach. Moda jest w niebie, na ulicach, moda ma związek z ideami, stylem życia i tym, co się dzieje – głosi hasło Coco Chanel.

Festiwal „Akcja Kreacja” jest odpowiedzią na zmieniające się oczekiwania młodzieży wobec proponowanych im metod nauczania stąd idea łącząca sztukę i edukację kulturalną z multimediami.

Pierwsza edycja Festiwalu dotyczyła zagadnień związanych z miastem. Młodzież wzięła udział w wielu interdyscyplinarnych wydarzeniach. Odbyły się m.in. warsztaty animacji poklatkowej, warsztaty graffiti oraz wycieczka „Szlakiem krakowskiego street artu”. Ponadto w czerwcu 2016 r. w Galerii Atelier SCKM miała miejsce wystawa pt. „Graffiti-Barwy ochronne”,  zorganizowana dzięki uprzejmości Fundacji Artica. Podsumowaniem ubiegłorocznych działań było stworzenie festiwalowego muralu na Bulwarze Wiślanym (Smoczy Skwer – ul. Wietora /ul. Skawińska). Autorem dzieła jest Mikołaj Rejs działający z ramienia Fundacji Artica.

W tym roku naszym hasłem przewodnim jest moda, rozumiana w kontekście wizerunku i wyrażania tożsamości. Powtarzając za Miuccią Prada: „To, co masz na sobie, świadczy o tym, jak prezentujesz się światu, a już zwłaszcza dziś, kiedy kontakty ludzkie są, a zaraz ich nie ma. Moda to żywy język”.

W ramach Festiwalu odbędzie się szereg wydarzeń kulturalnych, m.in.: warsztaty, spotkania z mistrzami, pokaz mody, prezentacje filmowe i wystawa.

Głównym punktem Festiwalu jest Konkurs artystyczny dla dzieci oraz Konkurs dla młodzieży, ukierunkowany na nowe media (film, projektowanie graficzne, fotografia). Zgłaszane prace powinny być inspirowane szeroko rozumianym hasłem: Moda na „look”.

Najlepsze z nich Jury nagrodzi i wyróżni. Punktem kulminacyjnym będzie ich prezentacja podczas Finału Festiwalu „Akcja Kreacja”, który składać się będzie z bloku wydarzeń artystycznych: warsztatów, spotkań z mistrzami, pokazu mody, prezentacji filmowych i wystawy.

Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz regulamin dostępny będzie na stronie Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży.

Istnieje możliwość rezerwacji warsztatów dla grup zorganizowanych (termin do ustalenia telefonicznie: 12 430 50 90 lub mailowo: festiwal.akcja.kreacja@gmail.com).

Pokaż metkę
Autor: ANNA DUDA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także