Komunikat archiwalny

Kizomba zawitała do Krakowa

Gratka dla miłośników tańca! Już jutro, 29 września, w klubie Zaraz Wracam Tu, odbędzie się pierwsza w Krakowie impreza kizombowa – Kizz Project – połączona z warsztatami. Kolejne zaplanowane są na listopad i grudzień. W piątkowy wieczór pojawią się takie gwiazdy, jak Dj Karl Conklass z Paryża i Dj Bartef z Krakowa.

Kizomba zawitała do Krakowa
Fot. materiały prasowe

Kizomba jest nowym nurtem w tańcu i muzyce, który powstał w Angoli w latach 70. XX wieku. Zyskał popularność w Portugalii, a później na parkietach pozostałych krajów europejskich. W piosenkach, śpiewanych głównie w języku portugalskim, a w ostatnim czasie również po francusku i angielsku, delikatna, romantyczna nuta przeplata się z rytmami afrykańskimi. Muzyka, do której tańczy się kizombę, jest połączeniem semby (prekursora samby) oraz zouka, z nowoczesnym brzemieniem. Tempo zbliżone do bicia serca, nadaje kizombie tajemniczego i intrygującego zabarwienia. Bliskość tańczących, wyraźny podział ról w parze i dominacja partnera, tworzy koktajl emocjonalny, który kojarzyć się może z tangiem, a jednak sposób prowadzenia oraz bliskość nadaje niepowtarzalnego charakteru, jakiego nie znajdziecie w żadnym innym tańcu. Po przyswojeniu zaledwie podstaw, jest to taniec dostępny dla każdego, niezależnie od sprawności ruchowej i zdolności tanecznych.

Kizz Project to autorska inicjatywa, mająca na celu rozwój polskiej kizomby we współpracy z artystami krajowymi i zagranicznymi, integrację szkół tańca, kursantów, zwolenników zarówno kizomby tradycyjnej, jak i urban kiz, a przy okazji promocję Krakowa jako miasta muzyki i tańca. Hasło tych spotkań brzmi „Nie dzielimy. Miksujemy!”. Priorytetem Kizz Project jest wysoka jakość i możliwość szkolenia techniki tańca u najlepszych instruktorów. Cykliczne spotkania dają szansę wzięcia udziału w warsztatach – prowadzonych przez zagraniczne gwiazdy sceny kizombowej oraz w imprezach z najlepszymi didżejami.

Klub Zaraz Wracam Tu, ul. Miodowa 51 a, godz. 20.00

Więcej informacji na Facebooku.

Pokaż metkę
Autor: MARGERITA KRASNOWOLSKA
Osoba publikująca: MARGERITA KRASNOWOLSKA
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także