Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy

Początek jesieni kojarzy nam się zawsze z festiwalem Sacrum Profanum. W tym tygodniu właśnie to wydarzenie rządzi kulturalnym Krakowem! A jeśli szukacie wrażeń innych, niż awangardowe brzmienia muzyczne, proponujemy Wam nową wystawę o fiatach 125p w Muzeum Inżynierii Miejskiej, zabawny spektakl w Bagateli, albo przedpremierowe seanse październikowych premier. Sprawdźcie nasz weekendowy rozkład jazdy!

Fot. materiały prasowe / Teatr Bagatela

Zaczynamy od jednego z flagowych krakowskich festiwali, wyczekiwanych przez wielu miłośników muzyki współczesnej w awangardowym wydaniu – Sacrum Profanum! W tym roku na hasło przewodnie wybrane zostało określenie „strefa dyskomfortu”, w której znajdziemy się słuchając festiwalowej muzyki.

W niedzielę o godz. 18.00 usłyszymy muzykę Henryka Mikołaja Góreckiego podczas koncertu „Muzyczka/Samotność dźwięków”, a na zakończenie festiwalu, o godz. 20.00 Centrum Kongresowe opanuje mieszanka afrykańskiej tradycji z minimalizmem. Szczegółowy program znajdziecie TUTAJ. Wejdźcie więc do „strefy dyskomfortu”!

Jeden z najzabawniejszych spektakli Bagateli, „Seks dla opornych”, będziecie mogli obejrzeć już w ten weekend! Para w średnim wieku poszukuje remedium na nudę wieloletniego związku. Z subtelną ironią, ale i z dużą wyrozumiałością, spektakl opowiada o próbie ożywienia pożycia małżeńskiego podjętej przez Barbarę i Karola. Czy weekend w modnym hotelu i tytułowy poradnik wystarczą do rozbudzenia wielkich namiętności? Dowiemy się już dziś o godz. 16.30 i 19.15.

Teatr Barakah stawia na sprawdzony w swoim repertuarze spektakl „Świadkowie”. To pełna humoru, ale też bolesna opowieść rzucająca w widza pytaniami o to, kim jest świadek, co się dzieje, gdy sami stajemy się świadkami, ale naszego życia i czy przypadkiem my sami nie zostajemy na własne życzenie w tych swoich własnych życiach uwięzieni. A na co dzień obserwujemy, naprawiamy, psujemy, ale głównie dążymy do tego, by nam się jednak dobrze żyło i na potrzeby tego dobrego, wygodnego, bezpiecznego życia uprawiamy stabilizację, taką naszą małą stabilizację. Historia na podstawie tekstu Tadeusza Różewicza. Zapraszamy dziś o godz. 19.00!

To z pewnością jeden z najbardziej oryginalnych filmów, które kiedykolwiek powstały w Polsce. Mowa oczywiście o filmie „Twój Vincent", który na ekranach kin zagości 6 października. Macie okazję zobaczyć go jednak przedpremierowo, bo już dziś o godz. 17.00 w Kinie pod Baranami. „Twój Vincent" to animacja malarska, opowiadająca o ostatnich dniach życia mistrza Vincenta van Gogha. Został nakręcony jako standardowy film aktorski, a następnie każda klatka została ręcznie przemalowana w technice olejnej. Efekt końcowy to połączenie gry aktorskiej i kunsztu malarskiego animatorów, którzy wszystkie postacie odtworzyli za pomocą farby olejnej. Ponoć ten film to wizualny majstersztyk! Polecamy zobaczyć to na własne oczy!

Z kolei w niedzielny wieczór w Zet Pe Te będziecie mogli obejrzeć jeden z najważniejszych europejskich filmów ubiegłego roku, „Toni Erdmann”. A ten seans odbędzie się w ramach 14. edycji Europejskiego Dnia Języków w Krakowie. To pełna humoru historia napiętych relacji między trzydziestoletnią śmiertelnie poważną menedżerką, a jej nieustannie wygłupiającym się ojcem. Tytułowy Toni Erdmann to fikcyjna postać stworzona właśnie przez ojca głównej bohaterki. To wcielenie starszego pana będzie kanwą do wielu zabawnych scen w filmie! Początek seansu o godz. 18.00!

Wyjątkowy koncert odbędzie się w niedzielę na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury. Swój jubileusz będzie tam obchodzić, znana między innymi z występów w zespole Pod Budą, Anna Treter. Podczas koncertu usłyszycie zarówno utwory z czterech autorskich płyt, jak i premierowe wykonania piosenek z najnowszego wydawnictwa wokalistki „To ja”. Zabrzmią także piosenki z repertuaru Pod Budą, również te autorstwa Andrzeja Poniedzielskiego, przygotowane specjalnie dla Anny Treter – obok nastrojowych, poetyckich ballad, pojawią się kompozycje rytmiczna i żywiołowe. Początek koncertu o godz. 19.00.

pokaż metkę
Autor: NATALIA WÓJS
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-10-01
Data aktualizacji: 2017-10-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź