Komunikat archiwalny

Kolejna edycja Festiwalu Robotyki Robocomp już 21 października

Koło Naukowe Integra, działające przy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką robotyki do udziału w VIII Festiwalu Robotyki Robocomp. To spektakularne wydarzenie zawodnikom umożliwia zaprezentowanie niesamowitych konstrukcji, a widzom, którzy zawsze gorąco wspierają swoich faworytów i są nieodzownym elementem każdej edycji, dostarcza niezapomnianych wrażeń.

Kolejna edycja Festiwalu Robotyki Robocomp już 21 października
Fot. KSAF AGH

Festiwal Robotyki Robocomp 2017 to już VIII edycja zawodów, organizowana przez Koło Naukowe Integra przy AGH. Głównym punktem festiwalu – i najbardziej widowiskowym – są zawody robotów, cieszące się ogromną popularnością. W poprzednich edycjach w rozgrywkach wzięło udział ponad 100 robotów, a festiwal przyciągnął zawodników z całej Polski. W tym roku zawody zostaną przeprowadzone m.in. w takich konkurencjach, jak Sumo, Micromouse, Freestyle i Linefollower.

Organizatorzy nie zapomną również o najmłodszych, dla których przewidziano wiele gier i zabaw. Podczas festiwalu odbędą się warsztaty dla dzieci, konkursy, loterie; będzie też wiele innych, ciekawych atrakcji, których nie można przegapić.

Poza elementem współzawodnictwa, równie istotny jest edukacyjny wymiar wydarzenia. Co roku na festiwalu odbywają się prezentacje i wystawy związane z tematyką robotyki, automatyki, elektroniki czy informatyki. O swojej działalności opowiedzą też przedstawiciele firm, które są oficjalnymi sponsorami wydarzenia. Wesprą one także najbardziej utalentowanych uczestników, gdyż tak, jak w latach poprzednich, nagrodami w poszczególnych konkurencjach są – oprócz książek czy elektroniki – liczne kursy, staże i szkolenia. Na festiwalu od lat pojawiają się znane na całym świecie marki; w tym roku będą to, między innymi, Nokia, Balluff i Aniro.

 

Więcej informacji na temat poprzednich edycji oraz zdjęcia z ubiegłych lat: www.robocomp.info.

Festiwal Robotyki Robocomp 2017, 21 października, Akademia Górniczo-Hutnicza, budynek A0

Pokaż metkę
Autor: MARGERITA KRASNOWOLSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także