Komunikat archiwalny

„Praca dla Młodych” – staże do wzięcia

Do 13 października trwa nabór do projektu „Praca dla Młodych”, stanowiącego wsparcie dla osób młodych pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy. Uczestnikiem może być każdy, kto nie skończył 30. roku życia i jest osobą niepracującą, tj. bierną zawodowo – udział w projekcie to szansa na znalezienie wymarzonego zajęcia.

„Praca dla Młodych” – staże do wzięcia
Fot. materiały prasowe

Uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z:

  1. Płatnych staży z możliwością późniejszego zatrudnienia. Każdy staż jest dostosowywany do indywidualnych potrzeb uczestników.
  2. Dodatkowym bonusem jest udział młodych ludzi w bezpłatnych warsztatach i szkoleniach zawodowych dopasowanych do ich potrzeb i predyspozycji.
  3. Wszyscy uczestnicy projektu mają też gwarancję wsparcia ze strony osobistego opiekuna i innych specjalistów, również tych branżowych.
  4. Udział w programie gwarantuje zwrot kosztów dojazdu na zajęcia i do miejsc stażowych.

Dla młodych osób szukających pracy i ze znikomym doświadczeniem zawodowym skorzystanie z oferty stażu może być szansą na podjęcie zatrudnienia. Udział w projekcie ma zapewnić uczestnikowi zdobycie doświadczenia zawodowego w wybranej branży i wartościowego wpisu do CV. Jak wynika z prowadzonych statystyk, zdecydowana większość firm rekrutujących stażystów oferuje im po zakończeniu stażu możliwość zatrudnienia na umowę o pracę.

Aby wziąć udział w projekcie, wystarczy spełnić cztery podstawowe warunki, tj.:

  1. mieć od 18 do 29 lat;
  2. być osobą niepracującą, tj. bierną zawodowo;
  3. nieuczącą się w trybie stacjonarnym,
  4. mieszkać na terenie miasta Kraków bądź powiatów – krakowskiego, olkuskiego,  miechowskiego, bocheńskiego, chrzanowskiego, myślenickiego.

Studenci studiów zaocznych mogą wziąć udział w projekcie pod warunkiem spełnienia powyższych kryteriów. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Projekt jest realizowany w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych i jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zgłoszenia do udziału w projekcie są przyjmowane za pośrednictwem strony internetowej: www.pracadlamlodych.info.pl.

Projekt realizuje InBIT sp. z o.o. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 12 626 00 95 lub 12 617 18 91, e-mail: pracadlamlodych@inbit.pl oraz w biurze projektu: ul. Szlak 8a/5, 31-161 Kraków.

 

 

Tagi: praca, kraków

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: KATARZYNA PUSTUŁKA
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także