Komunikat archiwalny

500-lecie reformacji - koncert w kościele św. Marcina

Męski kwartet wokalny Triplum wystąpi na koncercie z okazji jubileuszu 500-lecia reformacji. Wydarzenie odbędzie się 23 listopada o godz. 20:00 w kościele św. Marcina na ul. Grodzkiej 56. Bezpłatne zaproszenia do odbioru od 16 listopada w punktach informacji miejskiej na ul. św. Jana 2 i w Pawilonie Wyspiańskiego przy pl. Wszystkich Świętych.
 

500-lecie reformacji - koncert w kościele św. Marcina
Fot. Zbyszek Łata / triplum.eu

Podczas koncertu pt. "Reformacja w Polsce" usłyszymy wokalne utwory renesansowe, które zostały odczytane z oryginalnych szesnastowiecznych kancjonałów, psałterzy i tabulatur. Zabytki te stanowią bogaty repertuar a'cappella dla zespołów wokalnych i solistów.

Koncert odbędzie się z okazji 500-lecia reformacji oraz w pierwszą rocznicę śmierci prof. Piotra Poźniaka. Jego sylwetkę przybliży w czasie prelekcji dr hab. Jakub Kubieniec.

Zespół Triplum to męski kwartet wokalny, który jest zafascynowany muzyką dawną i zabytkami literatury muzycznej. Ambicją młodych muzyków, którzy są absolwentami Akademii Muzycznej w Krakowie, jest docieranie do zapomnianych tekstów utworów pochodzących z okresu od średniowiecza do baroku. Zespół tworzą: Łukasz Dulewicz - kontratenor, Szczepan Kosior - tenor, Maciej Michalik - baryton i Mariusz Zarzycki - bas.

Zobacz także:

  • Program koncertu [pdf]

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także