Komunikat archiwalny

Mniej utrudnień na ulicach Krakowa

Od początku tego tygodnia ul. Konopnickiej i al. Bora Komorowskiego są przejezdne dwoma pasami ruchu – to kolejna dobra informacja dla kierowców w Krakowie. Poza tym, tymczasowe umożliwienie przejazdu dla samochodów pod wiaduktem na ul. Kopernika, przesunięcie terminu zamknięcia wiaduktu na ul. Łokietka, poprawa oznakowania i wstrzymanie części drobniejszych remontów – również można zaliczyć do pozytywnych decyzji, będących efektem ubiegłotygodniowego spotkania prezydenta Jacka Majchrowskiego z przedstawicielami Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, PKP PLK i firmy ZUE.

Mniej utrudnień na ulicach Krakowa
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Zgodnie z deklaracjami firm prowadzących prace na ul. Konopnickiej przywrócono ruch dwoma pasami (w stronę ronda Matecznego). W poniedziałek przywrócono także dwa pasy ruchu na przewężonym obecnie odcinku al. Bora Komorowskiego.

Na polecenie dyrektora Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu inspektorzy nadzorujący inwestycje realizowane przez zewnętrznych inwestorów na bieżąco monitorują przebieg prac. Jeśli gdzieś pojawi się możliwość wprowadzenia zmian, które będą korzystne z punktu widzenia płynności ruchu, to ZIKiT będzie na to stanowczo nalegał.

Przypomnijmy, zmiany są pokłosiem spotkania z prezydentem Krakowa, które odbyło się w środę, 4 października. Ustalono wtedy, że tymczasowo, do 2 listopada zostanie przywrócony przejazd dla samochodów pod wiaduktem na ul. Kopernika. Zapewniono również, że przejazd pod wiaduktem przy ul. Łokietka zostanie zamknięty dopiero po całkowitym udrożnieniu przejazdu na ul. Wrocławskiej. Co ważne, prace nawierzchniowe prowadzone są tam tylko nocą, znacznie zmniejszając w ten sposób uciążliwość dla ruchu samochodowego. Remont na tej ulicy powinien zakończyć się w czwartek, 12 października.

ZIKiT zaznaczył, że wstrzymuje się także z częścią drobniejszych remontów, aby nie powodować dodatkowych utrudnień. Tam, gdzie nie można wstrzymać prac, będą one wykonywane nocami lub w soboty.

 

 

Nowa organizacja ruchu na ul. Grzegórzeckiej

Przypominamy, że od 3 października zmieniła się organizacja ruchu samochodowego na ul. Grzegórzeckiej. Ruch pojazdów pod remontowanym przez PKP PLK wiaduktem kolejowym odbywa się tylko jednym przejazdem. W stronę ronda Grzegórzeckiego dostępne są dwa pasy tak jak do tej pory, natomiast auta jadące w stronę ul. Dietla kierowane są na objazd przez ul. Starowiślną i Podgórską.

Dzięki temu rozwiązaniu zapewniona jest płynność przejazdu tramwajów. Gdyby ruch samochodowy odbywał się w obu kierunkach jednym pasem, oznaczałoby to, że każdy samochód musiałby przecinać tory tramwajowe dwukrotnie, a to powodowałoby zatory zarówno tramwajów jak i samochodów.

Zamknięty został także przejazd dla samochodów pod wiaduktem na ul. Miodowej. Pod wiaduktem powstało przejście dla pieszych, które umożliwia dojście do przystanków komunikacji publicznej. Dla samochodów wyznaczono objazd pobliską ulicą Podgórską.

Tagi: remonty, ZIKiT

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA, TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA