Komunikat archiwalny

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy

Kulturalna jesień w pełni! Teatr Ludowy zaprasza na spektakl „Wszystko o mężczyznach", natomiast Teatr Bagatela poleca spektakl „Układ”. Kinomani też nie poczują się zawiedzeni – po prostu pełnia szczęścia!

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy
Fot. materiały prasowe / Klub Kwadrat

Teatr Bagatela poleca się w tę niedzielę ze spektaklem „Układ”! Eddie Anderson jest doskonałym produktem społeczeństwa dobrobytu: ma pieniądze, sławę, rodzinę i kochankę. Żeby dodać sytuacji pikanterii, Eddie Anderson jest doskonałym producentem społeczeństwa dobrobytu: pracuje w agencji reklamowej. Cynicznie konsumuje i nakłania do konsumpcji, dopóki nie zapragnie pod wpływem bezkompromisowej Gwen wyrwać się z zaklętego kręgu – czy raczej układu – i odzyskać siebie, nawet za cenę śmierci. Gorzej: za cenę utraty majątku i pozycji towarzyskiej. Nie jest to kolejna lekka komedia Bagateli, niemniej polecamy Wam spektakl gorąco. Przenieście się w lata 60. XX wieku razem z aktorami! Spektakl o godz. 18.00 na Scenie na ul. Sarego 7.

Pozostajemy w klimacie muzyki klasycznej. Już dziś o 18.00 w Galerii Sztuki Polskiej XX wieku w Sukiennicach usłyszymy utwory najznakomitszych chorwackich kompozytorów, polskiego mistrza – Krzysztofa Pendereckiego i najnowsze osiągnięcia rodzimej myśli kompozytorskiej reprezentowanej przez Macieja Bałenkowskiego. Muzyczną podróż po Słowiańszczyźnie u boku niezawodnej Sinfonietty Cracovii poprowadzi  maestro Mladen Tarbuk. Nie tylko dla koneserów!

Kino pod Baranami na niedzielę szykuje gratkę dla fanów filmów krótkometrażowych. Już po raz dwunasty odbędzie się pokaz ogólnoświatowego festiwalu filmu krótkometrażowego 20. Manhattan Short Film Festival. Nie byłoby w tym nic wyjątkowego, gdyby nie to, że widzowie Kina pod Baranami będą oglądać te obrazy równolegle z widzami na całym świecie! Jednocześnie będą głosować na najlepszy spośród 10 pokazanych filmów. Nie dość, że możemy pobawić się w jurora, to jeszcze poczuć łączność z setkami tysięcy miłośników kina w niemal wszystkich zakątkach globu. Niesamowite! Początek wydarzenia o godz. 19.00.

Teatr Ludowy w ten weekend poleca się szczególnie paniom! W końcu w swoim świetnym spektaklu zdradzi nam „Wszystko o mężczyznach”. Męski świat, wykreowany ze strzępów rozmów podsłuchanych w siłowni, deklaracji składanych przy kieliszku, buńczucznych gróźb mafiosów z półświatka, nie do końca twardych męskich rozmów, w sytuacjach, kiedy staje się wobec utraty najbliższych… Trzech świetnych aktorów – Piotr Pilitowski, Tadeusz Łomnicki oraz Krzysztof Górecki – wcieli się w kilkanaście męskich postaci, dając widzom powód do uśmiechu i jednocześnie do zadumy. Spektakl w niedzielę o godz. 19.00.

W niedzielę rozpoczyna się jeden z najciekawszych i najbardziej rozpoznawalnych krakowskich festiwali – Unsound Kraków 2017! Głównym motywem 15. edycji będzie „Flower Power”, które sięga do idei kontrkultur powstałych w opozycji do dominujących tendencji społeczno-politycznych i kulturowych (szczególnie w latach 60. i 70. XX wieku). Muzyczny repertuar festiwalu jest, jak zawsze, na najwyższym poziomie, a podczas imprezy otwierającej zaprezentują się artyści z Europy Wschodniej. Slava Lepsheev to założyciel Cxemy, kijowskiej imprezy rave’owej, której mogą pozazdrościć mieszkańcy Berlina i Londynu. Razem z nim przyjedzie inny ukraiński artysta, Konakov. To wszystko godz. 21.00 na Kamiennej. Imprezę poprzedzi koncert w Teatrze im. Juliusza Słowackiego. Do zespołu Księżyc, dołączy ukraińska wokalistka i multiinstrumentalistka Svitlana Nianio oraz Paweł Romańczuk z Małych Instrumentów. Razem będą się poruszać między słowiańskim folkiem, teatrem awangardowym a muzycznym minimalizmem. Szykuje się magiczny wieczór! A program Unsoundu znajdziecie TUTAJ.

Uwaga! Ważna wiadomość dla tych, którzy lubią klimat minionych lat – nadchodzi pierwszy Retro Weekend w Krakowie! Od dziś możecie wziąć udział w wydarzeniu propagującym kulturę retro i vintage. W programie mnóstwo warsztatów, imprezy i bale! My szczególnie polecamy wybrać się w niedzielę między godz. 11.00 a 18.00 na Targi Vintage i Retro Kogel Mogel do hotelu Forum. Przy okazji możecie zrobić sobie tam sesje w stylu retro albo posłuchać muzyki na żywo z płyt analogowych. Poza tym macie okazję wziąć udział w warsztatach szycia spódnicy retro z lat 50., robienia kapelusza na zimę czy dziergania na drutach. Polecamy!

Pokaż metkę
Autor: NATALIA WÓJS
Osoba publikująca: MARCIN DROBISZ
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA