Komunikat archiwalny

Za nami Forum na Rzecz Czystego Powietrza

W czwartek, 5 października w Urzędzie Miasta Krakowa odbyła się kolejna debata z cyklu Forum na Rzecz Czystego Powietrza. Tematem przewodnim była emisja zanieczyszczeń do powietrza ze źródeł przemysłowych zlokalizowanych na terenie Nowohuckiego Obszaru Gospodarczego.

Za nami Forum na Rzecz Czystego Powietrza
Fot. Tomasz Stankiewicz / krakow.pl

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele ArcelorMittal SA, w tym Geert Verbeeck, dyrektor generalny firmy, Krakowskiego Alarmu Smogowego, Urzędu Miasta Krakowa i Urzędu Marszałkowskiego.

W czasie Forum zaprezentowano prezentacje na temat wpływu warunków atmosferycznych na unoszenie się nad Krakowem zanieczyszczenia; właściwości pyłów zawieszonych i historii rozwoju i przekształceń ArcelorMittal.

Przedstawiciele ArcelorMittal zaprezentowali działania firmy na rzecz zmniejszenia emisji pyłów i dwutlenku węgla. Omówiono przeprowadzaną inwestycję na terenie huty, wartą 310 mln złotych, która ma przyczynić się do zmniejszenia emisji pyłów o 90 proc.

Pracownicy huty ArcelorMittal odnieśli się także do zgłaszanych przez mieszkańców Krakowa przypadków awarii i nadmiernej emisji pyłów. Jak tłumaczyli, były to zdarzenia techniczne, małe, które nie były sytuacjami kryzysowymi, a informacje o nich były przekazywane do mediów. Zapowiedzieli, że chcą kontynuować konsultacje społeczne z mieszkańcami, władzami Krakowa i województwa małopolskiego

Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego zobowiązał się, że sprawdzi, czy opłaty za korzystanie ze środowiska naturalnego, które wnoszą przedstawiciele ArcelorMittal są adekwatne do stosunku emisji, które się pojawiają.

Przypomnijmy, dotychczas uczestnicy Forum spotykali się w ramach grup poświęconych niskiej emisji i transportu.

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA