„Jesteś tym, co jesz” - Akademia Zdrowego Łakomczucha

W ramach Akademii Zdrowego Łakomczucha rozpoczął się cykl spotkań edukacyjnych ze specjalistami, zakończony konkursem żywieniowym. Organizatorem wydarzenia jest ARTZona Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida.

„Jesteś tym, co jesz” - Akademia Zdrowego Łakomczucha
Fot. materiały prasowe

Akademia Zdrowego łakomczucha to to program edukacyjny dla rodziców małych dzieci w ramach akcji "Zdrowe żywienie - mądre myślenie".

Część I

Program spotkań edukacyjnych:

  • 11 października 2017, środa g.12.30-14.30, Piramida zdrowego żywienia nieco inaczej czyli dlaczego warto jeść kasze, ziarenka i warzywa strączkowe i inne.
  • 18 października 2017,  środa g. 12.30-14.30 Jak nie wychować niejadka? Czyli o metodzie BLW nie tylko dla niemowlaków, o rozszerzaniu diety małego dziecka i nowych zaleceniach z tym związanych oraz diecie mamy karmiącej.
  • 25 października 2017, środa g. 12.30-14.30 Co w jogurcie piszczy? Czyli dlaczego warto czytać etykiety. O produktach light, "zmowach żywieniowych" - czego unikać a co można zrobić samemu w domu. O półproduktach i zdrowych zamiennikach.
  • 15 listopada 2017, środa g. 12.30-14.30 Czy jedzenie może być leczeniem? Czyli o prewencji: jedzenie zgodnie z porą roku, diecie eliminacyjnej (związanej z nietolerancjami glutenu, mleka itp).
  • 22 listopada 2017, środa g. 12.30-14.30 Domowa spiżarnia czyli o przetworach słów kilka. Co warto zamknąć w słoiku a co zamrozić? Przepisy na szybkie domowe pewniaki, jak sprawić aby zwykła zupa pomidorowa stałą się pełnowartościowym posiłkiem

Część II

  • Konkurs "Zdrowy, rodzinny posiłek", którego celem jest propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych całej rodziny.
  • Finał konkursu - listopad 2017 r.

Wstęp wolny. Zapisy i informacje: k.szczesniak@okn.edu.pl

Więcej informacji na stronie internetowej ARTZony oraz na Facebooku.

Akademia Zdrowego Łakomczucha

 

Pokaż metkę
Autor: ANNA DUDA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także