Komunikat archiwalny

W najbliższą sobotę w Krakowie zaśpiewa Dianne Reeves

Jedna z najwybitniejszych wokalistek jazzowych – Dianne Reeves – zaśpiewa w najbliższą sobotę, 14 października. Koncert wielokrotnej laureatki nagrody Grammy za najlepszy wokal jazzowy, odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

W najbliższą sobotę w Krakowie zaśpiewa Dianne Reeves
Fot. materiały prasowe

Rezultatem jej zapierającej dech w piersi wirtuozerii, zdolności improwizacji oraz unikatowych stylizacji jazzowych i R&B jest nagroda Grammy za najlepszy wokal jazzowy, którą otrzymała trzy razy z rzędu. W sześciokrotnie nominowanym przez Akademię Filmową filmie „Good Night, and Good Luck” George'a Clooneya, wokalistka wygrała czwartą z pięciu Grammy dla najlepszej wokalistki jazzowej – tym razem za ścieżkę dźwiękową. Nagrywała i występowała z Wyntonem Marsalisem i orkiestrą Lincoln Center Jazz Orchestra. Grała także z Chicago Symphony Orchestra prowadzoną przez Daniela Barenboima i była solistką na koncertach z sir Simonem Rattleem i Filharmonią Berlińską. Została pierwszą Dyrektor Kreatywną Katedry Jazzu Filharmonii w Los Angeles i pierwszą wokalistką, która kiedykolwiek wystąpiła w słynnej Walt Disney Concert Hall. Reeves współpracowała z legendarnym producentem Arifem Mardinem (Norah Jones, Aretha Franklin) przy nagrodzonym  Grammy albumie „A Little Moonlight”.

W ostatnich latach Reeves odbyła tournée po świecie, w tym także w ramach programu „Sing the Truth”, muzycznej celebracji Niny Simone, w której uczestniczyły również Liz Wright i Angelique Kidjo. Często występowała w Białym Domu, m.in. podczas uroczystej kolacji wydanej przez prezydenta Baracka Obamę dla prezydenta Chin. Ostatni album Reeves, „Beautiful Life“, zdobył w 2015 roku Grammy za najlepszy wokalny album jazzowy. Płyta została wyprodukowana przez Terri Lyne Carrington, a występują na niej również Gregory Porter, Robert Glasper, Lalah Hathaway i Esperanza Spalding. W styczniu 2015 Reeves razem z Paulem Simonem, Jamesem Taylorem i Bobby McFerrinem zagrali koncert w hołdzie Michaelowi Breckerowi w Jazz at Lincoln Center.

ICE Kraków, sobota, 14 października, godz. 20.00

Bilety dostępne na: www.goodtaste.bilety24.pl, www.eventim.pl oraz w sklepach sieci Empik, Saturn, Media Markt i Media Expert.

Tagi: ICE, koncert

Pokaż metkę
Autor: MARGERITA KRASNOWOLSKA
Osoba publikująca: KATARZYNA PUSTUŁKA
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także