Komunikat archiwalny

Miasto pomoże niepełnosprawnym dzieciom i ich rodzinom

Magistrat wesprze krakowskie rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Krakowa będą mogły korzystać z systemu zniżek, ulg, preferencji i uprawnień na podstawie Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem.

Miasto pomoże niepełnosprawnym dzieciom i ich rodzinom
Fot. materiały prasowe

- Została przyjęta uchwała, która daje możliwość nieodpłatnego przejazdu komunikacją miejską, dla wszystkich członków rodzin, w których są niepełnosprawne dzieci albo jedno niepełnosprawne dziecko. To dotyczy mamy, taty, ale także rodzeństwa. Jest to związane z realizacją programu wsparcia rodziny z niepełnosprawnym dzieckiem - programu, którego realizację zaplanowaliśmy z początkiem listopada - powiedział Bogdan Dąsal, pełnomocnik prezydenta ds. osób niepełnosprawnych.


Przypomnijmy, wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom prezydent Krakowa przygotował dla tych rodzin nowy program – Kraków dla Rodziny „N”. Program wzorowany jest na programie Krakowska Karta Rodzinna 3+. Beneficjenci programu otrzymywać będą Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem.

Z nowego programu będzie mogło skorzystać ok. 7,5 tys. rodzin (7 444 dzieci niepełnosprawnych). Programem zostanie objętych także blisko 3 tysiące dzieci zdrowych, które wychowują się razem z niepełnosprawnym rodzeństwem.

Miejskie jednostki, instytucje kultury oraz Zarząd Fundacji „Miejski Park i Ogród Zoologiczny w Krakowie” wprowadzą co najmniej 50-procentowe zniżki w opłatach za bilety wstępu.

Do korzystania z Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem uprawnione będą rodziny z niepełnosprawnym dzieckiem zamieszkałe na terenie Gminy Miejskiej Kraków oraz placówki prowadzone przez Gminę Miejską Kraków lub na jej zlecenie.

Na wdrożenie programu, w tym przygotowanie aplikacji do jego obsługi, w budżecie gminy zabezpieczono 300 tys. zł.

 

Wygląd karty, którą będą posługiwać się beneficjenci programu:

KKRzND karta dla Rodziny N

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: KATARZYNA PUSTUŁKA
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także