Komunikat archiwalny

Więcej miejsca dla rowerzystów po zmianach w SPP

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie w trakcie opracowywania zmian w Strefie Płatnego Parkowania, zwrócił uwagę na potrzebę wprowadzenia ułatwień dla osób korzystających z rowerów w codziennych podróżach po Krakowie. Usprawnienia mają polegać na otwieraniu jeszcze większej liczby ulic jednokierunkowych dla dwukierunkowego ruchu rowerowego.

Więcej miejsca dla rowerzystów po zmianach w SPP
Fot. Magiczny Kraków

Zmiany w SPP sprawią, że Kraków dołączy do grona liderów w skali Polski, jeśli chodzi o liczbę ulic z wprowadzonym tzw. kontraruchem rowerowym i wyznaczonymi kontrapasami. W sumie pod koniec tego roku będzie takich ulic ponad 200. Dodatkowo oprócz tych zmian, ZIKiT prowadzi inne działania wspierające ruch rowerowy w mieście. Obecnie prowadzony jest montaż 1,5 tys. sztuk stojaków na rowery, głównie przy publicznych placówkach oświatowych.

- Zmiany w strefie w dużej mierze wpłyną na funkcjonowanie osób korzystających na co dzień z rowerów. Będzie ono dużo wygodniejsze, bo rowerem będzie po prostu bliżej – powiedział Marcin Wójcik, Oficer Rowerowy.

Zmiany te prowadzone są w sposób kompleksowy i dostosowane do postępu prac w poszczególnych strefach. I tak, nowy ruch rowerowy „pod prąd” możemy zauważyć na następujących ulicach: Lea, Cieszyńska, Szymanowskiego, Nowowiejska, Syrokomli, Ujejskiego, Lelewela, Borelowskiego, Filarecka, Mlaskotów czy Fałata.

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także