Komunikat archiwalny

Projekt „Playpark”, czyli od pomysłu do biznesu

Masz pomysł, a może już nawet projekt związany z przedsiębiorczością lub innowacjami społecznymi, ale nie wiesz, jak doprowadzić do jego realizacji i komercjalizacji? Jeśli tak, zgłoś się do międzynarodowego projektu CERIecon Playpark i rozwiń biznesowe skrzydła pod okiem mentorów i ekspertów! Termin nadsyłania zgłoszeń mija 23 października.

Projekt „Playpark”, czyli od pomysłu do biznesu
Fot. materiały prasowe

Projekt Playpark jest adresowany do startupów, osób fizycznych bądź stowarzyszeń, które chciałyby zrealizować swój pomysł, projekt, prototyp, działanie, ale brakuje im doświadczenia bądź wiedzy w tym zakresie. Koncepcja „CERIecon Playpark” ma na celu stworzenie optymalnego środowiska do generowania pomysłów, rozwoju, doskonalenia i przekształcania pomysłów w konkurencyjne i gotowe na rynki biznesy. Na terenie Playparku pracować będą tzw. „kohorty”, na każdą z nich przypadnie od 10 do 12 startupów.

Playpark to projekt międzynarodowy. Oprócz Krakowa biorą w nim również udział: Wiedeń, Wenecja, Stuttgart, Bratysława, Brno i Rijeka. W Krakowie obok Urzędu Miasta równorzędnym partnerem projektu jest Izba Przemysłowo - Handlowa.

Idea „Playparku” oparta jest głównie na:

  • udostępnieniu uczestnikom projektu darmowej przestrzeni co-workingowej na
  • okres 6 miesięcy, gdzie będzie trwała inkubacja i rozwój pomysłów oraz przygotowania
  • do zakładania przedsiębiorstw;
  • pomocy w tworzeniu innowacji i rozwijaniu dobrych praktyk;
  • „Idea generation Labs” - generowanie pomysłów, pomoc w ich opracowaniu i sformułowaniu;
  • nauczaniu, doradztwie i mentoringu w zakresie: kreacji, wizerunku i PR, z wykorzystaniem social media; przygotowania do wystąpień publicznych; teorii, strategii i produkcji IT; użycia form wideo przy budowaniu identyfikacji wizualnej marki; techniki sprzedaży i narzędzii wspomagających; prowadzenia rozmów z przedstawicielami funduszy inwestycyjnych; zarządzania procesem rekrutacyjnym; podstaw prawnych, niezbędnych przy zakładaniu działalności gospodarczej; realiów prawnych na polskim i globalnym rynku towarów i usług; sztuki negocjacji.

Uczestnicy „CERIecon Playpark” będą także brać udział w wymianach zagranicznych z innymi „playparkami” oraz będą mogli skorzystać z możliwości spotkania ze startupami oraz ekspertami krajów biorących udział w projekcie. Będą też mieli szansę zaprezentować swoje projekty potencjalnym partnerom i inwestorom z Unii Europejskiej.

Dodatkowo, uczestnicy projektu dostaną dostęp, do specjalnie dla nich opracowanych e-narzędzi, umożliwiających nawiązywanie kontaktów z uczestnikami i ekspertami z innych krajów.

Projekt finansowany jest w 85% ze środków unijnych Central Europe Regional Innovation Ecosystems Network (CERIecon). Każdy z partnerów dokłada od siebie 15%. Projektem opiekuje się Stowarzyszenie Nowa Huta-B1.

Obecnie w Krakowie trwa nabór do pierwszej kohorty.  Aby aplikować, wystarczy tylko wypełnić formularz [pdf] z opisem projektu oraz danymi kontaktowymi i przesłać go na adres mailowy: msp@um.krakow.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń mija we wtorek, 23 października, o północy.

 

Pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także