Komunikat archiwalny

Za nami Dzień Otwarty Ekospalarni

Ponad 500 osób odwiedziło krakowską Ekospalarnię podczas Dnia Otwartego. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć, jak na co dzień działa zakład produkcji energii przemysłowej, więcej dowiedzieć się o procesie termicznego przekształcania odpadów, móc przez chwilę śledzić działania operatora ogromnego, kilkutonowego chwytaka i zajrzeć do głównej dyspozytorni, z której kieruje się pracą całego zakładu. Wiele atrakcji przygotowano także dla najmłodszych.

Za nami Dzień Otwarty Ekospalarni
Fot. khk.krakow.pl

– Organizowanie przez spółki miejskie dni otwartych to znakomity pomysł. Bardzo cieszy mnie duże zainteresowanie mieszkańców Krakowa zwiedzaniem Ekospalarni. To obiekt, który jest niezwykle ciekawy, ma także walor estetyczny – to po prostu piękny budynek i niewątpliwie warto go zobaczyć – powiedział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

 

 

Ekospalarnia mieszcząca się przy ul. Giedroycia 23 w dzielnicy XVIII Nowa Huta, była otwarta dla mieszkańców w sobotę, 14 października od godziny 10.00 do 16.00. W trakcie zorganizowanego zwiedzania z przewodnikiem goście przemierzali ścieżkę edukacyjną i zobaczyli na własne oczy, jak na co dzień pracuje zakład przemysłowy wytwarzający z odpadów prąd i ciepło.

Zwiedzających do Ekospalarni przywiozły dwa nowoczesne, ekologiczne autobusy: jeden z najnowszych nabytków MPK – autobus elektryczny oraz pojazd z silnikiem spełniającym najwyższe europejskie normy związane z ochroną środowiska – Euro 6.

Dla wszystkich, którzy nie zdążyli zarejestrować się na Dzień Otwarty mamy dobrą wiadomość. W każdy pierwszy wtorek miesiąca o godzinie 14.00 zapraszamy na zwiedzanie indywidualne, a grupy zorganizowane, takie jak szkoły czy uczelnie, zapraszamy do zapisywania się poprzez naszą stronę www.khk.krakow.pl/ekospalarnia.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: MARGERITA KRASNOWOLSKA
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA