Komunikat archiwalny

II Festiwal Wody - zakręć się pozytywnie!

W najbliższą sobotę, 21 października od 10.00 do 16.00, zabytkowa część Zakładu Uzdatniania Wody Bielany zmieni się w pozytywnie zakręcony, wodny świat! II Festiwal Wody  to przedsięwzięcie  na które zaprasza Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski i Wodociągi Krakowskie.

II Festiwal Wody - zakręć się pozytywnie!
Fot. wodociagi.krakow.pl

Zakręcone zadania

Co rozpuszcza się w wodzie? Jak zamknąć się w ogromniej bańce ? Jakie skarby kryją się w wodnych głębinach? Na te i wiele innych pytań znajdą odpowiedzi wszyscy Ci, którzy w sobotę 21 października przybędą do Zakładu Uzdatniania Wody Bielany przy ul. Księcia Józefa 299. Organizatorzy zaplanowali wydarzenie w  rodzinnej konwencji, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Na wszystkich czekają pasjonujące zadania. W programie „Wodne show” z całą gamą pouczających eksperymentów – tu coś paruje, bulgocze, przelewa się… Rodzice i dzieci w licznych konkursach będą mogli wykazać się znajomością  „wodnego tematu”. Dzieci wezmą udział w wielkim teście Kropelki. Na tych którzy lubią wycinać, kleić, kolorować, czeka plastyczna pracownia Kropelki z czarodziejskimi wodnymi kulami. Będzie również szansa, by się zamienić w poławiaczy skarbów. Dzieci i rodziców z artystyczną smykałką zainspiruje wodne studio nagrań! Za każde wykonane zadanie będzie można zdobyć pieczątkę w wodnym paszporcie. Na tych, którzy odwiedzą wszystkie stanowiska czekają  nagrody i słodkości. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Woda na poważnie

Będą też fachowe porady, których udzielą specjaliści z Wodociągów Krakowskich. O „Dobrej wodzie prosto z kranu” , jej walorach i składzie, można będzie nie tylko dużo się dowiedzieć, ale także skosztować jej w kilku wersjach: schłodzonej i gazowanej, z miętą, cytrynką i innymi dodatkami. Wodę dla uczestników Festiwalu dostarcza Zakład Uzdatniania Wody Bielany! Uruchomione zostanie także mobilne laboratorium, w którym każdy chętny będzie mógł przebadać wodę ze swojego kranu.

II Festiwal Wody

Akcja: "Błękitne tętno miasta - oddaj krew - uratuj życie"

Wodociągi Krakowskie organizując II Festiwal Wody, chcą również zwrócić uwagę i zachęcić krakowian do oddawania krwi.

W  czasie II Festiwalu Wody będzie dostępny mobilny punkt jej poboru.  

- Zachęcamy wszystkich, by przyłączyli się do naszej akcji: „Błękitne tętno miasta – oddaj krew - uratuj życie” . W czasie pierwszego Festiwalu Wody udało się zebrać 10 litrów krwi. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie. –  powiedział nam Robert Żurek, rzecznik Wodociągów Krakowskich. Mobilny punkt poboru będzie przyjmował krwiodawców w godzinach od 11:00 do 14:00.

Autobusem na festiwal

Jak najłatwiej dotrzeć na to wydarzenie? Specjalny autobus komunikacji miejskiej będzie kursował do Zakładu Uzdatniania Wody Bielany. Będzie odjeżdżał od godziny 10.00, co godzinę, z przystanku tramwajowego  pl. Wszystkich Świętych. Ostatni kurs o godz. 15.00. W drogę powrotną z przystanku autobusowego przy Zakładzie Uzdatniania Bielany będzie można wyruszyć od godziny 11.20, co godzinę. Ostatni kurs o 16.00. 

Adres:
ul. Księcia Józefa 299, Kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KATARZYNA PUSTUŁKA
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także