Mistrzostwa Świata SuperEnduro wracają do Krakowa!

Po sukcesie zeszłorocznej polskiej rundy Mistrzostw Świata SuperEnduro, najlepsi zawodnicy tej dyscypliny wracają do TAURON Areny Kraków. Już za miesiąc, 9 grudnia, mistrz świata Colton Haaker zmierzy się ze światową czołówką w walce o obronę tytułu mistrzowskiego.

Mistrzostwa Świata SuperEnduro wracają do Krakowa!
Fot. TAURON Arena Kraków / materiały prasowe

Polskie Grand Prix tradycyjnie rozpocznie nowy sezon zmagań o tytuł mistrza świata w tej wymagającej dyscyplinie. Tor zbudowany z ziemi, ogromnych opon, bali drewna i głazów zweryfikuje umiejętności zawodników, którzy staną na starcie ekstremalnych wyścigów. Patronem honorowym wydarzenia jest zwycięzca Rajdu Dakar 2015 – Rafał Sonik.

Zeszłoroczna edycja Mistrzostw Świata SuperEnduro, dzięki współpracy z Miastem Kraków i Zarządem Infrastruktury Sportowej, rozegrana została po raz pierwszy w rodzinnych stronach legendy motosportu, sześciokrotnego mistrza świata Tadeusza Błażusiaka. W grudniu 2016 roku przed ponad 13 tysiącami widzów Taddy wygrał swój ostatni w karierze wyścig SuperEnduro. Niesamowity, żywiołowy doping i entuzjazm publiczności w wyprzedanej do ostatniego miejsca TAURON Arenie Kraków sprawiły, że zawodnicy wyjechali z Polski z niesamowitymi wspomnieniami, a Tadeusz Błażusiak nie mógł sobie wymarzyć lepszego pożegnania.

Kolejna odsłona Mistrzostw Świata SuperEnduro zawita do Krakowa już 9 grudnia. Czy aktualny mistrz świata, Amerykanin Colton Haaker, odeprze atak niezwykle groźnych rywali Alfredo Gomeza i Jonny’ego Walkera? Czy obroni tytuł mistrzowski? Jedno jest pewne – walka będzie zacięta i fascynująca, a na starcie, obok wielkich gwiazd tego sportu, zobaczymy także utalentowanych Polaków. Wieczór 9 grudnia będzie pełen emocji i adrenaliny, z wieloma dodatkowymi atrakcjami, w tym specjalną niespodzianką z udziałem samego Tadeusza Błażusiaka. Nie możecie tego przegapić!

Mistrzostw Świata SuperEnduro odbędą się w TAURON Arenie Kraków w sobotę, 9 grudnia o godz. 18.00.

Więcej informacji

Pokaż metkę
Osoba publikująca: MARGERITA KRASNOWOLSKA
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także