Komunikat archiwalny

Mistrzostwa Świata SuperEnduro wróciły do Krakowa

Po sukcesie zeszłorocznej polskiej rundy Mistrzostw Świata SuperEnduro, najlepsi zawodnicy tej dyscypliny powrócili do TAURON Areny Kraków. 9 grudnia mistrz świata Colton Haaker zmierzył się ze światową czołówką w walce o obronę tytułu mistrzowskiego.

Mistrzostwa Świata SuperEnduro wróciły do Krakowa
Fot. TAURON Arena Kraków / materiały prasowe

Polskie Grand Prix tradycyjnie rozpoczyna nowy sezon zmagań o tytuł mistrza świata w tej wymagającej dyscyplinie. Tor, zbudowany z ziemi, ogromnych opon, bali drewna i głazów, zweryfikował umiejętności zawodników. Patronem honorowym wydarzenia był zwycięzca Rajdu Dakar 2015 – Rafał Sonik.

 

 

Zeszłoroczna edycja Mistrzostw Świata SuperEnduro, dzięki współpracy z Miastem Kraków i Zarządem Infrastruktury Sportowej, rozegrana została po raz pierwszy w rodzinnych stronach legendy motosportu, sześciokrotnego mistrza świata Tadeusza Błażusiaka. W grudniu 2016 roku przed ponad 13 tysiącami widzów Taddy wygrał swój ostatni w karierze wyścig SuperEnduro. Niesamowity, żywiołowy doping i entuzjazm publiczności w wyprzedanej do ostatniego miejsca TAURON Arenie Kraków sprawiły, że zawodnicy wyjechali z Polski z niesamowitymi wspomnieniami, a Tadeusz Błażusiak nie mógł sobie wymarzyć lepszego pożegnania.

Kolejna odsłona Mistrzostw Świata SuperEnduro zawitała do Krakowa 9 grudnia. Aktualny mistrz świata, Amerykanin Colton Haaker, walczył z rywalami: Alfredo Gomezem i Jonnym Walkerem, ale obok wielkich gwiazd tego sportu, byli także utalentowani polscy zawodnicy. Dzień pełen emocji i adrenaliny, urozmaiciły też dodatkowe atrakcje, w tym niespodzianka z udziałem Tadeusza Błażusiaka.

Więcej informacji

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także