Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Strzelectwo laserowe na stałe w Centrum Młodzieży im. Jordana

Laserowe strzelectwo dźwiękowe – to nowa propozycja w ofercie zajęć Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana. Ta krakowska placówka od kilku lat realizuje autorski projekt pod nazwą Krakowski Turniej Strzelania Laserowego Osób Niewidomych i Słabowidzących, a wspiera ją w tym Rada Dzielnicy I Stare Miasto. Teraz takie zajęcia prowadzone będą regularnie.

Laserowe strzelectwo dźwiękowe to rozrywka i możliwość rozwoju zarówno dla osób niewidomych i niedowidzących, jak i dla widzących. To także zaproszenie do spotkania i poznawania świata osób niepełnosprawnych.

Cały sprzęt składa się z symulatora, zestawu tarczy i broni. Tarcza wygląda podobnie jak tradycyjna tarcza strzelecka. Zawodnik celuje do niej bezprzewodową bronią krótką lub długą, czemu towarzyszy dźwięk. Bardzo precyzyjna skala umożliwia oszacowanie trafienia z dokładnością do dziesiątych części punktu. Pozycja i sposób trzymania broni są identyczne jak w przypadku strzelectwa osób widzących. Podczas strzelania osoby niewidome lub słabowidzące są całkowicie samodzielne, ponieważ zarówno wyniki strzelania, jak i lokalizowanie celu czy liczba strzałów są sygnalizowane nie tylko wizualnie, ale także dźwiękowo i głosowo. Dyscyplina ta wspomaga motorykę i koncentrację.

Na zajęcia laserowego strzelectwa dźwiękowego Centrum Młodzieży przy ul. Krupniczej 38 zaprasza w środy od godz.18.00. Informacje, zapisy i ustalanie terminów: pozastereotypy@cmjordan.krakow.pl.

A tak o tej dyscyplinie mówią uczestnicy turniejów: „Taka forma rozrywki uczy nie tylko, jak strzelać do celu, ale też pełnej koncentracji, cierpliwości i wewnętrznego wyciszenia oraz umiejętności traktowania turnieju jako fajnej, rozwijającej zabawy, a nie tylko jako konkurencji”, „To wyzwanie dla koncentracji i skupienia, ale jest to przeżycie niezmiernie ciekawe”, „Świetny sposób na rozładowanie negatywnych emocji”.

pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-10-27
Data aktualizacji: 2017-10-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź