Komunikat archiwalny

O starości na wykładach

Ważnym elementem krakowskiej polityki senioralnej jest upowszechnianie wiedzy o starości wśród ludzi młodych – miasto Kraków od 2016 r. realizuje pionierski projekt „Edukacja do starości”. Składają się nań m.in. działania międzypokoleniowe, jak np. konkurs „Działajmy razem”. Wkrótce będą to także wykłady.

O starości na wykładach
Fot. pixabay.com

Już teraz zapraszamy nauczycieli szkół i przedszkoli oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych na cykl wykładów pod wspólnym tytułem „Zrozumieć starość”. Poprowadzi je gerontolog dr Artur Fabiś, pracownik Instytutu Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, autor wielu publikacji i artykułów naukowych, m.in. książki „Ludzka starość. Wybrane zagadnienia gerontologii społecznej”. Pierwszy wykład odbędzie się 16 listopada w sali Dietla w magistracie w godz. 16:30–19:00. Drugi – 18 stycznia, także w magistracie, w sali Portretowej, o tej samej porze.

Więcej szczegółów poznamy na początku listopada. Edukacja do starości to jeden z elementów Gminnego Programu Aktywności i Integracji Osób Starszych (PASIOS).

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także