Komunikat archiwalny

Seniorze, masz tablet lub smartfon? Poznaj jego potencjał!

Sprawne korzystanie z komputera i urządzeń mobilnych, takich jak tablet czy smartfon, to dziś niemal wymóg codzienności. Nie zawsze jednak wykorzystujemy nasz sprzęt w stu procentach. Osoby starsze, które chciałyby poszerzyć swoją wiedzę, mogą skorzystać z zajęć prowadzonych w Mistrzejowickim Komputerowym Klubie Seniora. W listopadzie odbędą się trzy spotkania.

Seniorze, masz tablet lub smartfon? Poznaj jego potencjał!
Fot. telewizja.krakow.pl

Dwugodzinne warsztaty organizowane są w Klubie Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, na os. Złotego Wieku 14, w godz. 12.00–13.45. Mają formę otwartą, na zajęcia przychodzą seniorzy zainteresowani poszerzaniem swoich kompetencji komputerowych. Uczestnicy mogą przynosić własne laptopy i inny sprzęt.

9 listopada tematem spotkania będzie obsługa tabletów i smartfonów. 16 listopada uczestnicy dowiedzą się, jak łatwo wymieniać pliki między aparatem fotograficznym a smartfonem, czyli krótko mówiąc – jak zgrywać zdjęcia. 30 listopada znów będzie można poćwiczyć posługiwanie się urządzeniami mobilnymi.

Koszt udziału to 15 zł, płatne przed zajęciami. Warsztaty prowadzą Joanna Kornas i Wiktoria Federowicz. Zapisy pod numerem telefonu: 12 648 08 86.

Mistrzejowicki Komputerowy Klub Seniora powstał i działa dzięki wsparciu Dzielnicy XV. Program zajęć opracowywany jest we współpracy z seniorami i odpowiada na ich potrzeby. Seniorzy uczą się m.in. instalowania programów, korzystania z komunikatorów, poczty, poznają zasady bezpiecznych zakupów w internecie, zwiedzają wirtualne muzea, korzystają z aplikacji programu Google. Poznają też ciekawe i przydatne strony internetowe.

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także