Komunikat archiwalny

Niesamowity pokaz 3D w Muzeum Armii Krajowej

Już 19 listopada nie lada atrakcje czekają w ramach Dnia Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich w Muzeum Armii Krajowej. O godz. 17:00 i 17:30 będzie można tam obejrzeć wyjątkowy pokaz mappingu 3D pt. „Dziewczyna w czerwonym szaliku: opowiemy Wam historię AK”.

Niesamowity pokaz 3D w Muzeum Armii Krajowej
Fot. Muzeum AK w Krakowie

Będzie to 12-minutowa opowieść o losach narodu polskiego od momentu odzyskania niepodległości, poprzez wojnę i okupację po współczesność. Śledząc losy bohaterki narracji będzie można poznać syntetyczną historię działalności Polskiego Państwa Podziemnego.

Prezentacja powstała w związku z 75. rocznicą przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową. Na pokazy będą obowiązywały bezpłatne zaproszenia, które są do odebrania w kasie Muzeum AK.

Tego samego dnia o godz. 16:00 Muzeum AK zaprasza panie, które chcą, aby ich wizerunek stał się elementem wystawy. To wyjątkowa okazja, aby w nietypowy sposób uświetnić przyszłoroczne obchody odzyskania przez Polskę niepodległości. Zdjęcie będzie jednym z elementów wystawy „Piękna Niepodległa”, która zostanie otwarta 8 marca 2018 roku.

Na mapping obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie Muzeum AK oraz w Punkcie Informacji Turystycznej InfoKraków przy ul. św. Jana 2 od 10 listopada. Rezerwacje pod numerem telefonu 12 41 00 770 lub rezerwacja@muzeum-ak.pl.

Adres:
ul. Wita Stwosza 12, Kraków

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także