Komunikat archiwalny

Zagraj w rugby – to sport dla każdego

Program „Rugby dla każdego” to propozycja dla dzieci i młodzieży z krakowskich szkół na aktywne i oryginalne spędzanie czasu wolnego pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Zajęcia odbywają się w poniedziałki, wtorki i piątki – dla grup w różnym wieku – w hali pneumatycznej Szkoły Podstawowej nr 37 oraz w Narodowym Centrum Rugby. Aby dołączyć do grupy, wystarczy przyjść na zajęcia i zapisać się u prowadzącego. Projekt jest realizowany przez Wydział Sportu UMK przy współpracy z Nowa Huta Rugby Klub Kraków, pod patronatem Polskiego Związku Rugby.

Zagraj w rugby – to sport dla każdego
Fot. tookapic.com

Głównym celem programu jest popularyzacja rugby jako sportu pierwszego kontaktu wśród najmłodszych krakowian, zamieszkujących peryferyjne obszary naszego miasta. Systematyczna praca wykwalifikowanych i doświadczonych trenerów z dziećmi sprawia, że zajęcia stają się dla nich sposobem aktywnego spędzania czasu wolnego oraz kształtują charakter i samodyscyplinę młodych ludzi.

Trenerzy przekazują uczestnikom zajęć wartości, którymi każdy sportowiec powinien kierować się nie tylko na boisku. Ćwiczenia są również szansą na wzbudzenie i doskonalenie sportowej pasji wśród dzieci, postaw prospołecznych oraz integrację poprzez sport. Najbardziej utalentowani uczestnicy zajęć mają szansę na udział w procesie selekcji prowadzonym przez kluby sportowe.

„Rugby dla każdego” to propozycja dla każdej grupy wiekowej. Dzieci młodszych klas szkoły podstawowej uczestniczą w sportowej zabawie – bezkontaktowej formie rugby – Rugby Tag, a uczniowie starszych klas – w zajęciach prowadzonych w formie treningów i zawodów w ramach rozgrywek PZR. Młodzi krakowianie zapoznają się z techniką, metodyką i taktyką rywalizacji sportowej w rugby.

Harmonogram zajęć:

  • poniedziałek 12:30-14:00 (drugi i czwarty tydzień miesiąca) – Hala Pneumatyczna Szkoły Podstawowej nr 37, os. Stalowe 18 - klasy 0-IV szkół podstawowych;
  • poniedziałek 15:00-16.30 (pierwszy i trzeci tydzień miesiąca) – Hala Pneumatyczna Szkoły Podstawowej nr 37, os. Stalowe 18 - klasy 0-IV szkół podstawowych;
  • wtorek 13:30-15:00 – Hala Pneumatyczna Szkoły Podstawowej nr 37, os. Stalowe 18 - klasy 0-IV szkół podstawowych;
  • piątek 15:00-16:30 – Narodowe Centrum Rugby 7, ul. Darwina 49a - Klasy IV-VI szkół podstawowych;
  • piątek 17:40-19:10 – Hala Pneumatyczna Szkoły Podstawowej nr 37, os. Stalowe 18 - klasy VII szkół podstawowych i klasy II-III gimnazjów.

Pokaż metkę
Autor: KATARZYNA MISIEWICZ
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także