Zadzwoń! Nie bądź obojętny na los bezdomnych

W związku z bardzo trudnym okresem dla osób bezdomnych, jakim są jesienne i zimowe miesiące, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie apeluje, aby nie pozostawać obojętnym na los bezdomnych i o miejscach ich pobytu informować Dział Pomocy Bezdomnym lub straż miejską.

Zadzwoń! Nie bądź obojętny na los bezdomnych
Fot. Magiczny Kraków

Pod bezpłatnym numerem telefonu alarmowego 986 dyżurni czekają na informacje o miejscach, w których bezdomni znajdują schronienie. Strażnicy miejscy wraz z pracownikami MOPS systematycznie kontrolują miejsca, gdzie gromadzą się osoby bezdomne, informują o formach pomocy oraz zachęcają do skorzystania ze schronienia w placówkach. W sytuacji niecierpiącej zwłoki zapewnia się takim osobom miejsca noclegowe, a w uzasadnionych przypadkach wzywa pogotowie ratunkowe.

Osoby bezdomne przebywające w Krakowie mogą otrzymać pomoc, zgłaszając się do Działu Pomocy Bezdomnym, os. Teatralne 24, tel. 12 430 45 46 e-mail: db@mops.krakow.pl.

Mieszkańcy Krakowa również mogą informować o miejscach pobytu osób bezdomnych i konieczności udzielenia im pomocy w Dziale Pomocy Bezdomnym. Mogą również informować o miejscach pobytu osób bezdomnych i konieczności udzielenia im pomocy Zespół Streetwork w Dziale Pomocy Bezdomnym przy ul. Rakowickiej 21/4. Kontakt telefoniczny ze streetworkerami pod numerami telefonów: 607 806 813, 607 522 912 lub 603 035 732 – wystarczy wysłać SMS lub sygnał, a streetworkerzy oddzwonią.

Wykaz miejsc noclegowych w Krakowie oraz placówek, w których można skorzystać z ciepłego posiłku lub innej formy pomocy, znajduje się na stronie www.mops.krakow.pl.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także