Komunikat archiwalny

Poznaj krakowskie organizacje pozarządowe!

Zdrowie, edukacja, kultura, pomoc społeczna, sport, aktywizacja seniorów… – to tylko niektóre obszary, w których prężnie funkcjonują krakowskie organizacje pozarządowe. Często korzystamy z ich usług, nawet o tym nie wiedząc. Dlatego nie przegapmy najbliższej okazji, by je poznać. „Święto Krakowskich Organizacji Pozarządowych”, które potrwa przez ponad tydzień, od 21 listopada do 2 grudnia, ma właśnie taki cel – integrować mieszkańców, działaczy i aktywistów.

Poznaj krakowskie organizacje pozarządowe!
Fot. Święto Krakowskich Organizacji Pozarządowych 2017

Festiwal organizują wspólnie Biuro Inicjatyw Społecznych, Federacja Małopolska Pozarządowa i Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie. Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Przez ponad tydzień mieszkańcy będą mogli wziąć udział w atrakcyjnych wydarzeniach kulturalnych, edukacyjnych i społecznych przygotowanych przez lokalne fundacje i stowarzyszenia w ich siedzibach. Będą to warsztaty, spotkania i prezentacje. 21 listopada odbędzie się debata na temat kondycji III sektora pn. „Co by było, gdyby nie istniały organizacje pozarządowe?”.

Podczas festiwalu każdy będzie mógł zobaczyć, czym zajmują się organizacje pozarządowe w mieście, a ponadto miło spędzić czas i poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach. Dla organizacji to okazja, by promować swoje inicjatywy wśród mieszkańców Krakowa i poznać innych działaczy, co może zaowocować współpracą i ciekawymi projektami.

Organizacje pozarządowe mogą się zgłaszać przez formularz. Warto też dołączyć do grupy na Facebooku.
Mieszkańcy nie płacą za udział w festiwalu, muszą tylko wcześniej zgłosić chęć uczestnictwa w wydarzeniach – u organizatorów zajęć.

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także