Komunikat archiwalny

„Festiwal Zdrowych Filmów”

Już po raz drugi Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie organizuje konkurs profilaktyki uzależnień – „Festiwal Zdrowych Filmów”. Krakowska młodzież będzie mogła wykazać się kreatywnością w realizacjach multimedialnych. To wyjątkowy konkurs mówiący o wartości życia bez uzależnień, a swoją formą pozwalający rozwijać warsztat filmowy młodych osób. Głównym partnerem konkursu jest Klub Sztuki Filmowej Mikro&Mikroffala. 

„Festiwal Zdrowych Filmów”
Fot. materiały prasowe

Prześlij film do Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie

Celem konkursu jest promocja zasad zdrowego stylu życia - wolnego od uzależnień oraz kształtowanie postaw i zachowań prozdrowotnych w obszarze walki z uzależnieniami. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. Zadaniem uczniów jest nakręceniu krótkometrażowego filmu oraz przesłanie go do PSSE w Krakowie, do 1 grudnia 2017 r.

Zobacz swój film na kinowym ekranie

Wybrane filmy zostaną nominowane do II etapu konkursu, a uczniowie wraz z nauczycielami zostaną zaproszeni na Galę Rozdania Nagród, która odbędzie się 14 grudnia 2017 r. w kinie „MIKRO” w Krakowie. W czasie gali, nominowane filmy zostaną wyświetlone na dużym, kinowym ekranie dla publiczności, złożonej z kolegów z klasy, nauczycieli oraz zaproszonych gości. Przedstawiona zostanie także prelekcja dotycząca uzależnień oraz krótki wykład o zasadach tworzenia filmu.

Uczniowie, których filmy zostaną nominowane do II etapu mają szansę na wygranie nagrody o wartości 400 zł. Najlepsze filmy zostaną nagrodzone statuetkami „Oscara”. Drobne upominki przygotowali także partnerzy konkursu: Targ Pietruszkowy i Gotujemy Bistro, Suchy Pedro Bistro oraz sklep internetowy stukapuka.pl

Oscary

Pokaż, że warto żyć bez uzależnień

Wierzymy, że rozwijanie pasji młodych ludzi jest niezbędne w życiu wolnym od uzależnień. Młodzież najlepiej rozumie swój język, więc tym konkursem chcemy przekazać jej głos. Serdecznie zachęcamy do opowiedzenia swojej historii.

Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie od wielu lat realizuje zagadnienia związane z profilaktyką uzależnień poprzez realizację programów edukacyjnych i kampanii, organizację konferencji oraz działania informacyjno – edukacyjne skierowane do uczniów na wszystkich poziomach nauczania. Tematyka spotyka się z dużym zainteresowaniem uczniów, rodziców i pedagogów, a działania profilaktyczne przynoszą wymierne efekty.

Regulamin konkursu ”Festiwalu Zdrowych Filmów” - [pdf]

Więcej informacji na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

plakatfzf.jpg

Pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także