Komunikat archiwalny

Kongres o inteligentnych miastach

„Smart City – założenia i perspektywy” to temat kongresu, który w czwartek, 9 listopada odbył w naszym mieście. Jego uczestnicy – eksperci, samorządowcy i politycy – dyskutowali m.in. o tym, jak miasta południowej Polski realizują koncepcję inteligentnego rozwoju oraz jaki jest ich największy potencjał. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Kongres o inteligentnych miastach
Fot. materiały prasowe

Kongres odbył się w Holiday Inn Kraków City Center. Wydarzenie zostało podzielone na cztery bloki tematyczne: możliwości rozwoju polskich miast i regionów oraz rola inicjatyw i zaangażowania społecznego; nowe technologie – istotny element dynamicznego rozwoju miast; efektywne wytwarzanie i wykorzystanie energii w aglomeracjach miejskich oraz zarządzanie zasobami miejskimi – inteligentna infrastruktura miast oraz ekologiczny i zrównoważony transport.

Patronat honorowy nad kongresem objęli m.in. Ministerstwo Energii, Ministerstwo Cyfryzacji, marszałek województwa małopolskiego, prezydenci Krakowa, Rzeszowa, Katowic i Tarnowa. Partnerami konferencji są m.in. Ambasada Szwecji, Ambasada Niemiec i Narodowa Agencja Poszanowanie Energii.

Więcej o wydarzeniu na: http://successpoint.pl/smart-2017-krakow#

Pokaż metkę
Autor: KATARZYNA MISIEWICZ
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA