Komunikat archiwalny

Mniej znaków w centrum Krakowa

Kończą się prace przy porządkowaniu Strefy Płatnego Parkowania w zachodniej i południowej części centrum Krakowa. Wykonawca usuwa tymczasowe znaki z ulic.

Mniej znaków w centrum Krakowa
Fot. ZIKiT

Wykonawcy zajmujący się wyznaczeniem na nowo miejsc do parkowania w SPP, obecnie skupiają się na jej zachodniej części, aby w ciągu kilku dni ostatecznie je zakończyć (postęp prac zależy od warunków atmosferycznych). Najwięcej do zrobienia jest na ul. Wrocławskiej i na północ od niej – ul. Wrocławska niedawno została oddana po remoncie.

Od 9 listopada trwa na tym obszarze i w Starym Mieście usuwanie tymczasowego oznakowania oraz zastępowanie go docelowymi znakami (pod częścią z nich znajdzie się informacja wskazująca datę, od której będą obowiązywały). Wewnątrz Plant usunięto już 85 proc. tymczasowych słupków i tablic. Instalacja nowych znaków w całej Strefie potrwa do 20 listopada.

Wykonawcy nowego malowania pracują już w kwartale między ulicami Lubomirskiego i Lubicz. Od 14 listopada malowanie odbywa się wyłącznie w Grzegórzkach, w innych podstrefach jest zakończone.

Rozpoczęła się też inwentaryzacja wykonanych robót. Ewentualne poprawki zostaną wykonane natychmiast po zauważeniu nieprawidłowości.

 

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także