Komunikat archiwalny

XXVI Aukcja Wielkiego Serca już za nami

Zdzisław Beksiński, Jan Berdyszak, Rafał Bujnowski, Stanisław Dróżdż, Edward Dwurnik, Stefan Gierowski i Ryszard Horowitz – to m.in. ich dzieła można było wylicytować w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” podczas XXVI Aukcji Wielkiego Serca.

XXVI Aukcja Wielkiego Serca już za nami
Fot. Bujnowski Rafał

Aukcja była niecodzienną okazją do nabycia prac ponad stu polskich artystów. Dochód zasili Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 im. Jana Matejki. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Wielkie Serce. Katalog aukcyjny oraz więcej informacji na stronie stowarzyszenia Wielkie Serce: www.wielkieserce.pl.

Wydarzenie było wyjątkowe dla miłośników i kolekcjonerów polskiej sztuki współczesnej. To kolejna szansa obcowania z dziełami artystów, którzy tworzą kanon, są „żywą encyklopedią” grafiki i malarstwa polskiego.

Pieniądze uzyskane z dotychczasowych licytacji pozwoliły realizować program wyjazdów terapeutyczno-rehabilitacyjnych podopiecznych. Wielu z nich po raz pierwszy w życiu zobaczyło morze i góry. Oprócz wyjazdów Stowarzyszenie prowadzi akcję pomocy najbiedniejszym wychowankom, poprawiono bazę dydaktyczną ośrodka, warunki mieszkaniowe dzieci mieszkających w internacie, dzięki wsparciu stowarzyszenia młodzież wyjeżdża na zawody sportowe, obozy sportowe, dla wychowanków założono sekcję narciarską, jak również drużynę, która z sukcesami startuje w olimpiadach specjalnych. Każda zdobyta złotówka wydawana jest z ogromną rozwagą i troską. W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 im. Jana Matejki uczy się 150 dzieci, z których 40 mieszka w internacie. Są to dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, bardzo często pochodzące z rodzin biednych.

26-aukcja

Tagi: sztuka, pomoc

Pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także