Komunikat archiwalny

Przewodniczący uhonorowany

Osoby zasłużone w  latach 80. dla odzyskania przez Polskę wolności zostały uhonorowane  medalami "Dziękujemy za Wolność". Wśród uhonorowanych przez  Stowarzyszenie Sieć Solidarności znalazł się m.in. Bogusław Kośmider – Przewodniczący Rady Miasta Krakowa.

Przewodniczący uhonorowany
Fot. Jacek Maria Stokłosa

Uroczystość, która odbyła się w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa zgromadziła nie tylko odznaczonych, ale także ich rodziny i przyjaciół.

Przewodniczący kapituły przedstawiał w skrócie sylwetkę i dokonania każdego z uhonorowanych. Odbył się również mini-recital w wykonaniu dwóch młodych krakowskich artystek. Medal "Dziękujemy za wolność" stanowi symboliczne wyrażenie wdzięczności dla ludzi, którzy w okresie po 13 grudnia 1981 r. brali udział w tworzeniu wolności, niepodległości, demokratycznej i samorządnej Rzeczpospolitej Polskiej. Medal został ustanowiony przez Stowarzyszenie "Sieć Solidarności" 7 kwietnia 2014 r. Idea medalu narodziła się w środowisku nowohuckiej solidarności. Jej przedstawiciele – hutnicy, stanowią trzon stowarzyszenia Sieć Solidarności. Dlatego medal nie jest wykonany z brązu, srebra czy złota, ale za stali.

Pokaż metkę
Autor: Błażej Siekierka
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta i Dzielnic Krakowa
Zobacz także