Komunikat archiwalny

SOS dla zwierząt, czyli studenci pomagają schroniskom

Karmę, lekarstwa, zabawki, koce, legowiska i datki zbierają studenci krakowskich uczelni w ramach akcji charytatywnej „SOS – uczelnie schroniskom”. Zbiórka rozpoczęła się 20 listopada happeningiem „4 łapy proszą o pomoc” na dziedzińcu kampusu Politechniki Krakowskiej, a potrwa do 17 grudnia.

SOS dla zwierząt, czyli studenci pomagają schroniskom
Fot. materiały prasowe

Akcja „SOS – uczelnie schroniskom” odbywa się na krakowskich uczelniach i w instytutach PAN po raz 11. W tegorocznej edycji biorą udział: Politechnika Krakowska, Akademia Górniczo-Hutnicza, Polska Akademia Nauk, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Pedagogiczny, Uniwersytet Rolniczy i Krakowskie Szkoły Artystyczne. 

Każda uczelnia od 20 listopada do 17 grudnia prowadzić u siebie zbiórkę darów rzeczowych i pieniężnych dla schronisk w Krakowie przy ul. Rybnej oraz w Harbutowicach i Racławicach. Środki pieniężne zostaną przeznaczone na zakup potrzebnych materiałów i opiekę weterynaryjną nad zwierzakami.


Akcję organizują wolontariusze – pracownicy i studenci uczelni, dary można składać w budynkach wydziałów, akademikach, klubach studenckich do specjalnie oznakowanych koszy. W ubiegłym roku udało się zebrać 1390 kilogramów karmy, 852 koce oraz 8879,77 zł. Organizatorzy liczą, że tym roku wynik będzie jeszcze lepszy.

Oficjalna inauguracja akcji odbyła się 20 listopada na dziedzińcu kampusu głównego Politechniki Krakowskiej. Podczas happeningu „4 łapy proszą o pomoc” zorganizowano konkursy z nagrodami, licytacje, gry, których bohaterami będą psy i koty. Każdy darczyńca wyszedł z nagrodą.

Więcej informacji na stronie internetowej akcji oraz na Facebooku.

Pokaż metkę
Autor: KATARZYNA MISIEWICZ
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także