Komunikat archiwalny

Szkoła nowoczesna, czyli jaka? Zapraszamy na konferencję

Trzy krakowskie poradnie psychologiczno-pedagogiczne organizują konferencję poświęconą współczesnej szkole – wyzwaniom, które stawia przed nią XXI wiek, a także oczekiwaniom, jakie mają wobec niej rodzice i uczniowie. 11 grudnia w godz. 11.00–16.00 w Urzędzie Miasta Krakowa na os. Zgody 2 będą się nad tym zastanawiać dyrektorzy, nauczyciele i specjaliści z krakowskich przedszkoli, szkół i placówek. Zgłoszenia udziału przyjmowane były elektronicznie do 10 grudnia.

Szkoła nowoczesna, czyli jaka? Zapraszamy na konferencję
Fot. tookapic.com

Konferencja umożliwi uczestnikom wymianę dobrych praktyk w zakresie koncepcji szkoły XXI wieku w obszarze nowej kultury nauczania i uczenia się. Ma również stanowić forum  dyskusji nad  potrzebami i oczekiwaniami wobec współczesnej szkoły. Jednym z kluczowych zagadnień, nad którym chcą się pochylić organizatorzy, jest wartość relacji w edukacji – a przekładając to na szkolną praktykę – pytanie o rolę nauczyciela w tworzeniu przestrzeni dla dialogu opartego na partnerskich relacjach oraz budowaniu atmosfery sprzyjającej procesowi nauczania / uczenia się.

Organizatorami spotkania są: Specjalistyczna Poradnia Wczesnej Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej, Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi oraz Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Krakowski Ośrodek Terapii. Konferencję finansuje Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa w ramach wspomagania rozwoju szkół.

Udział jest bezpłatny. Zainteresowani proszeni byli o przesłanie zgłoszenia w wersji elektronicznej na formularzu do 10 grudnia.

Program konferencji i formularz zgłoszeniowy dostępne są tutaj.

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: MARGERITA KRASNOWOLSKA
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także