Komunikat archiwalny

Koncert dla seniorów w ICE Kraków

11 grudnia, o godz. 12:00 w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się 7. gala rozdania certyfikatów w konkursie „Miejsce Przyjazne Seniorom”, połączona z koncertem dla starszych mieszkańców Krakowa. Na scenie zaprezentuje się zespół „Prasłowianki”.

Koncert dla seniorów w ICE Kraków
Fot. Archiwum

„Miejsca przyjazne seniorom” to przede wszystkim kawiarnie, sklepy, apteki, instytucje kulturalne, edukacyjne, rekreacyjne, medyczne, użyteczności publicznej i inne, w których osoby starsze czują się swobodnie, są godnie traktowane i obsługiwane i których oferta odpowiada na potrzeby starszych mieszkańców poprzez dostosowanie swojej architektury oraz oferowanie produktów, usług i zniżek specjalnie skierowanych do tej grupy. Miejsca wybrane w ramach akcji otrzymują certyfikat: „Miejsce przyjazne seniorom” i są oznaczane specjalnym znakiem informującym o wyróżnieniu.

„Prasłowianki” to działająca od 2009 roku wokalno-instrumentalna grupa, złożona z byłych członków Zespołu Pieśni i Tańca UJ „Słowianki”. W repertuarze zespołu znajdują się ludowe pieśni krajów słowiańskich, głównie bałkańskich, w tym: Serbii, Macedonii, Dalmacji, Bośni, Chorwacji etc. Profesjonalizm, entuzjazm oraz spontaniczność prezentowanego programu sprawiają, że występy „Prasłowianek” tworzą niezapomnianą atmosferę i są bardzo ciepło przyjmowane przez publiczność łatwo dającą się wciągać do wspólnej zabawy. Zespół ma na koncie wspólne występy z „Trubadurami”, „Voxem” z Nigelem Kennedym. Zespół zagra pod przewodnictwem Wiktorii Bisztygi, sopranistki związanej z Krakowskim Akademickim Chórem Organum, przez lata związanej też z Zespołem Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego „Słowianki”.

Dodatkową atrakcją będzie możliwość poznania historii ICE Kraków i działalności Centrów Aktywności Seniorów. Przedsięwzięcie jest organizowane w ramach Programu Aktywności Społecznej i Integracji Osób Starszych PASIOS.

Bezpłatne zaproszenia na Koncert (maksymalnie 2 na jedną osobę) można otrzymać w punktach informacji miejskiej InfoKraków:

  • ul. św. Jana 2 – czynny codziennie w godz. 10–18,
  • pl. Wszystkich Świętych 2 (Pawilon Wyspiańskiego) – czynny codziennie w godz. 9–17.

Wstęp na koncert od godz. 10:30.

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także