Komunikat archiwalny

Zmiany w organizacji ruchu drogowego na Kazimierzu

Od 5 grudnia na Kazimierzu obowiązują nowe zasady ruchu. Dojazd do głównych ulic tego zabytkowego obszaru (Miodowej, Dietla, Józefa, Krakowskiej, Dajwór, Starowiślnej) jest możliwy dla wszystkich. Na węższe, wewnętrzne ulice, wjazd mają mieszkańcy, dostawcy, taksówkarze oraz goście hotelowi.

Zmiany w organizacji ruchu drogowego na Kazimierzu
Fot. Magiczny Kraków

Zmieniły się też kierunki ruchu niektórych ulic, aby zniechęcić kierowców z zewnątrz do krążenia wokół dzielnicy. Odcinek ulicy Miodowej między ul. Bożego Ciała i Brzozową jest jednokierunkowy (przejazd jest możliwy w kierunku do ul. Starowiślnej), a na odcinku od ul. Brzozowej do Starowiślnej zachowane są dwa kierunki ruchu.


Zmiany wprowadzone zostały również na ul. św. Wawrzyńca. Ulica jest teraz jednokierunkowa, ale samochody poruszają się po niej odwrotnie niż dotychczas. Ruch jest prowadzony od ul. Dajwór do ul. Bożego Ciała – na odcinku między ul. Dajwór a Starowiślną utrzymany został ruch do ul. Starowiślnej. To duża zmiana, ale ma uchronić kwartał przed kierowcami używającymi wąskich uliczek Kazimierza do tranzytu.
Jeden kierunek ruchu został wprowadzony również na ul. Halickiej (od ul. Przemyskiej do ul. Miodowej). Dodatkowo na ul. Dietla na skrajnych pasach pomiędzy ul. Krakowską i Starowiślną, wyznaczone zostały miejsca do parkowania dostępne nocami (pomiędzy godz. 22.00 a 7.00) i weekendy.

Wszystkie zmiany dokonane zostały z myślą o mieszkańcach Krakowa, tak, by nawet w najbardziej turystycznych dzielnicach utrzymać komfort poruszania się po chodnikach i ulicach. Rosnąca popularność Krakowa wśród turystów sprawia, że władze miasta muszą coraz częściej szukać rozwiązań, które pozwolą zachować otwartość na gości i jednocześnie utrzymać atrakcyjność dzielnic turystycznych dla mieszkańców.

ZIKiT

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA