Komunikat archiwalny

Autyzm – dowiedz się więcej!

Trwa Europejski Tydzień Autyzmu – w tym czasie w całym kraju organizowane są  wydarzenia, które mają upowszechniać wiedzę na temat tej choroby oraz uwrażliwiać na problemy i potrzeby osób żyjących wśród nas, a jednak często odtrącanych ze względu na swoje nietypowe zachowania. W Krakowie w te działania włączył się Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy pn. „Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych”.

Autyzm – dowiedz się więcej!
Fot. materiały prasowe

„Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych” jest placówką, która obejmuje całościowym oddziaływaniem terapeutyczno-edukacyjnym uczniów z autyzmem oraz pokrewnymi niepełnosprawnościami. Powstało w 2013 r. z połączenia trzech renomowanych szkół i placówek, z długoletnią tradycją w edukacji uczniów niepełnosprawnych. Podopieczni to dzieci i młodzież w wieku od 4 do 25 lat. Od 1 do 8 grudnia, w ramach Europejskiego Tygodnia Autyzmu, odbywają się tam szkolenia dla profesjonalistów i rodziców.

Europejski Tydzień Autyzmu został zainicjowany przez Parlament Europejski, który w 1996 roku uchwalił Kartę Praw Osób z Autyzmem.

Harmonogram imprez i spotkań [pdf]

Więcej informacji na stronie Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych

 

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także