Komunikat archiwalny

„Giełda teatralna” – wyniki konkursu inicjatyw teatralnych

W dniach 24-26 listopada odbył się finał konkursu inicjatyw teatralnych „Giełda Teatralna”. Projekt aktywizujący artystów teatru mieszkających w Krakowie został uruchomiony z inicjatywy Andrzeja Kuliga, Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta. Za organizację pierwszej edycji odpowiedzialny jest Teatr Bagatela.

„Giełda teatralna” – wyniki konkursu inicjatyw teatralnych
Fot. materiały prasowe

Decyzją jury w składzie: Wacław Jankowski (Krakowska Opera Kameralna), Zuzanna Bania, Anna Kurzydło (Nowohuckie Centrum Kultury), Henryk Jacek Schoen (Teatr Bagatela), Katarzyna Wypart (Teatr Barakah), Łukasz Pracki, Lech Walicki (Teatr Bez Rzędów), Małgorzata Bogajewska, Katarzyna Dudek, Maryna Klotzer (Teatr Ludowy), Piotr Sieklucki, Aleksandra Sowa (Teatr Nowy), Tanya Segal (Teatr Midraszowy), Szymon Budzyk, Karolina Fortuna, Aleksandra Ratyna (Teatr Odwrócony), Marek Mikos (Stary Teatr), do realizacji w 2018 roku zostało dopuszczonych pięć projektów.

W I edycji konkursu zwyciężyły następujące projekty:

  • „Nieważkość” na podstawie dramatu Wojciecha Farugi i w jego reżyserii (spektakl będzie wystawiany w Teatrze Nowym),
  • „Ostatnie 300 metrów. Historia inspirowana życiem Wandy Rutkiewicz” na podstawie dramatu Patrycji Babickiej i Magdaleny Zarębskiej-Węgrzyn i w reżyserii Bartka Kulasa (spektakl będzie wystawiany w Teatrze Bagatela),
  • „Mazagan. Miasto” na podstawie dramatu Beniamina Bukowskiego i w jego reżyserii (spektakl będzie wystawiany w Teatrze Starym),
  • „Na początku i na końcu czasów” na podstawie dramatu Pawlo Arje i w reżyserii Katarzyny Deszcz (spektakl będzie realizowany w Teatrze Ludowym)
  • „Córki King Konga” na podstawie dramatu Theresii Walser w reż. Martyny Łyko (spektakl będzie realizowany w Teatrze Odwróconym).

Na realizację w roku 2018 zwycięskich spektakli zaplanowano kwotę 500 000 zł.

Tagi: konkurs, teatr

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także