Komunikat archiwalny

Jak szukać prawdy wśród „fake newsów”?

9 grudnia w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bartłomieja Nowodworskiego odbędą się warsztaty dla nauczycieli, edukatorów oraz animatorów pt. „Akademia Fact-Checkingu, czyli jak radzić sobie z fałszywymi informacjami”. Organizują je wspólnie Stowarzyszenie Demagog i ambasada Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Eksperci podzielą się doświadczeniem i wiedzą na temat zjawiska „fake news” i metody sprawdzania wypowiedzi osób publicznych, zwanej „fact-check”.

Jak szukać prawdy wśród „fake newsów”?
Fot. materiały prasowe

Projekt jest odpowiedzią na ważny i nasilający się problem, który stanowią fałszywe informacje pojawiające się w internecie. Prowadzą one do dezorientacji i wprowadzają w błąd czytelników. O tym, jak sobie z nimi radzić, będzie mowa podczas trzyczęściowych warsztatów, które rozpoczną się o godz. 9:00 i potrwają do godz. 14:00. Eksperci wspólnie z uczestnikami będą rozmawiać o rzetelności i wiarygodności źródeł informacji w internecie, zjawisku „fake news”, a także wypracują konkretne działania w sferze edukacji. Szkolenie zakończy się przyznaniem certyfikatu.

Aby uczestniczyć w warsztatach, należy wypełnić formularz. W przypadku przekroczenia liczby miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

Dodatkowych informacji udziela Wiktor Nowak, koordynator Akademii Fact-Checkingu: tel.: 606 579 993, e-mail: akademia.demagog@gmail.com.

Adres:
Plac Na Groblach 9, Kraków

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także