Komunikat archiwalny

Zapoznaj się z koncepcją zagospodarowania Młynówki Królewskiej

Ptasi skwer, strefa piknikowa, ogród ciszy, strefa zabaw dla dzieci, strefa młodzieżowa, siłownia z toaletą, psi skwer – takie miejsca znalazły się w koncepcji zagospodarowania Młynówki Królewskiej, która powstała na bazie uwag mieszkańców, zgłoszonych podczas prowadzonych przez Zarząd Zieleni Miejskiej spotkań konsultacyjnych. Gotowa koncepcja jest dostępna na stronie ZZM.

Zapoznaj się z koncepcją zagospodarowania Młynówki Królewskiej
Fot. materiały prasowe

Konsultacje odbywały się w Szkole Podstawowej nr 34 przy ul. Urzędniczej 65. Podczas spotkań przedstawiciele ZZM opowiadali mieszkańcom o aktualnym stanie prawnym terenu od ul. Rzecznej do al. Kijowskiej oraz zaprezentowali wstępne możliwości urządzenia tam zieleni.

Następnie, uczestnicy konsultacji zostali podzieleni na mniejsze grupy warsztatowe, w których, pod przewodnictwem moderatora, zastanawiali się nad funkcjami, jakie chcieliby, aby pełniło to miejsce w przyszłości.

Wszystkie zgłoszone sugestie, propozycje oraz wspólna dyskusja stały się podstawą do opracowania koncepcji zagospodarowania Młynówki Królewskiej. Jest ona dostępna TUTAJ.

ZZM zaprasza także krakowian do dalszej współpracy przy opracowywaniu projektu zagospodarowania Młynówki Królewskiej.

Swoje uwagi do koncepcji mieszkańcy mogą przesyłać do 31 grudnia na adres sekretariat@zzm.kraków.pl, w temacie wpisując „Młynówka – konsultacje”.

 

Pokaż metkę
Autor: KATARZYNA MISIEWICZ
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także