Komunikat archiwalny

Gala Partnerów Programu Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+

7 grudnia w Krakowskim Teatrze Variete odbyła się szósta Gala Partnerów Programu Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele firm, które współpracują z Urzędem Miasta Krakowa w ramach programu wspierającego rodziny wielodzietne, Andrzej Kulig – Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta, Marzena Paszkot – Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny, radni oraz rodziny.

Gala Partnerów Programu Krakowskiej Karty Rodzinnej 3+
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Podczas spotkania najlepsi partnerzy programu odebrali podziękowania za współpracę z rąk Andrzeja Kuliga, Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa. Nagrody dla partnera Roku Krakowskiej Karty Rodzinnej zostały przyznane w sześciu kategoriach: kultura i rozrywka, sport, rekreacja i wypoczynek, oświata i wychowanie, zdrowie, gastronomia i sklepy oraz usługi. W skład kapituły konkursowej wchodzili przedstawiciele rodzin wielodzietnych, radnych oraz prezydenta.

Wyboru Partnera Roku 2017 dokonano na podstawie kilku kryteriów – ankiet wypełnianych przez beneficjentów programu, ocenie wysokości udzielanej zniżki/ulgi, jej popularności oraz udziału partnera w działaniach Gminy Miejskiej Kraków podejmowanych na rzecz krakowskich rodzin.


Partnerzy Roku 2017:

  • w kategorii kultura i rozrywka – Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie;
  • w kategorii sport, rekreacja i wypoczynek – Anikino Kraina Zabaw Dziecięcych;
  • w kategorii oświata i wychowanie – Callan Szkoła Języków;
  • w kategorii zdrowie – Wojewódzki Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie;
  • w kategorii gastronomia i sklepy – Leroy Merlin Polska;
  • w kategorii usługi – Kodak Express Pryzmat.

Program Krakowska Karta Rodzinna 3+ przeznaczony jest dla wielodzietnych rodzin i funkcjonuje od 2012 roku. Najpierw była to Karta Rodzinna 4+, a od 2014 r. Krakowska Karta Rodzinna 3+. Zainteresowanie programem jest ogromne. Według danych GUS z 2011 r., w Krakowie zamieszkuje 5139 rodzin z trójką dzieci oraz 1070 rodzin z co najmniej czwórką dzieci. Razem rodzin 3+ jest więc ok. 6 200. W roku 2016 o Krakowską Kartę Rodzinną wnioskowało 5329 rodzin, zaś w okresie od 2 stycznia do 30 listopada 2017 roku wniosek złożyło już 5193 rodzin, w tym do programu dołączyło 767 nowych rodzin.

Krakowską Kartą Rodzinną posługuje się ponad 85 proc. uprawnionych rodzin. Świadczy to o tym, że program został w pełni zaakceptowany przez krakowskie rodziny wielodzietne i jest dla nich bardzo atrakcyjny. Przy realizacji KKR współpracę z miastem podjęło ok. 200 podmiotów publicznych i komercyjnych, oferujących zniżki i rabaty w blisko 400 miejscach. Korzyści są wielorakie, od bezpłatnej komunikacji miejskiej dla dzieci i młodzieży, poprzez możliwość odpracowania zadłużenia z tytułu korzystania z mieszkań komunalnych, preorientację zawodową, zwolnienie z czesnego w samorządowych żłobkach, a także o 50 proc. niższe opłaty za pobyt dzieci w samorządowych przedszkolach.

W okresie letnim organizowana jest także akcja „Lato z KKR” i „Zima z KKR”, w ramach której dzieci mogą bezpłatnie uczęszczać na krakowskie baseny, odbierać bezpłatne wejściówki na ściankę wspinaczkową, do sali zabaw dziecięcych, parku trampolin czy do kina.

Na stronie www.kkr.krakow.pl znajduje się pełna lista partnerów Programu KKR 3+ wraz z wykazem zniżek.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także