Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Strategia dobra dla sportu?

Czy nowa „Strategia Rozwoju Krakowa. Tu chcę żyć. Kraków 2030” spełnia oczekiwania dotyczące aktywności fizycznej i sportu? Czy warto wydać jej pozytywną opinię? Zastanawiano się nad tym podczas posiedzenia Komisji Sportu i Kultury Fizycznej.

Fot. Bogusław Świerzowski

Jako że radni mieli już okazję zapoznać się z nową strategią, ponieważ dokument ten jest szeroko omawiany w ostatnich dniach, Zastępca Dyrektora Wydziału Rozwoju Miasta, Jacek Woźniak pokrótce przypomniał jej strategiczne założenia, szczególnie te związane z kulturą fizyczną i sportem.

Cele strategiczne nowej Strategii Rozwoju Krakowa to:

-     Kraków otwartą, harmonijną metropolią o znaczeniu międzynarodowym,

-     Kraków jako miasto rozwijające gospodarkę opartą na wiedzy,

-     Kraków - kreatywna i korzystająca z potencjału kulturowego nowoczesna metropolia,

-     Kraków - miasto przyjazne do życia,

-     Silna wspólnota samorządowa mieszkańców Krakowa,

-     Kraków nowocześnie zarządzany.

Do dokumentu jako jeden z programów strategicznych wpisano Program Rozwoju Sportu w Krakowie. Projektami strategicznymi tego programu stały się: budowa Hali 100-lecia Cracovii, budowa basenu o parametrach olimpijskich przy ul. Monte Casino, unowocześnienie infrastruktury sportowej w szkołach, w tym budowa siedmiu krytych basenów, unowocześnienie infrastruktury klubów sportowych, budowa Dzielnicowych Centrów Sportu i Rekreacji, organizacja sieci Centrów Aktywności Seniora.

Dyrektor Woźniak przekonywał, że w nowej strategii rozwoju Krakowa pojawia się bardzo wiele wątków dotyczących zdrowego i aktywnego stylu życia. Jak twierdził, zapisy pokazują, że Kraków jest dobrze zorganizowanym miastem, jeśli chodzi o programy sportowe. Zgodził się z nim przewodniczący komisji Tomasz Urynowicz, który jednak zauważył, że brak jest w strategii uwzględnienia przydatności ogólnodostępnych urządzeń rekreacyjnych na świeżym powietrzu. Na wniosek przewodniczącego Komisja zgłosi poprawkę, aby Kraków w swoich programach strategicznych uwzględniał budowę ogólnodostępnych urządzeń rekreacyjnych. Chodzi tu o siłownie na świeżym powietrzu, czy urządzenia znane m.in. ze Smoczych Skwerów.

Podczas opiniowania projektu uchwały w sprawie Przyjęcia "Strategii Rozwoju Krakowa. Tu chcę żyć. Kraków 2030." według druku nr 2511 radni w większości wstrzymali się od głosu. Komisja nie wydała opinii.

Komisja nie wydała również opinii w sprawie oceny Strategii Rozwoju Krakowa przyjętej uchwałą nr LXXV/742/05 Rady Miasta Krakowa z 13 kwietnia 2005 r., w zakresie merytorycznego działania Komisji.

pokaż metkę
Autor: Błażej Siekierka
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta i Dzielnic Krakowa
Data publikacji: 2017-12-13
Data aktualizacji: 2017-12-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź