Komunikat archiwalny

Zakończenie Dukatów Decjusza 2017

Zakończyła się edycja programu Dukaty Decjusza za rok 2017. Uczestnikami akcji byli uczniowie i nauczyciele ze szkół podstawowych z województwa małopolskiego. Udział w programie dał możliwość pogłębienia wiedzy uczniów o ekonomii, numizmatyce i historii epoki renesansu. Tematami zajęć były wybrane zagadnienia związane z historią pieniądza, jego wartością i rolą oraz polityką monetarną. Dukaty Decjusza odbywały się w renesansowej Willi Decjusza i połączone były ze zwiedzaniem budynku i noclegiem, w tym wyjątkowym miejscu.

Zakończenie Dukatów Decjusza 2017
Fot. Stowarzyszenie Willa Decjusza / materiały prasowe

Obcowanie z substancją zabytkową, poznawanie historii poprzez odbywanie swego rodzaju podróży w czasie czyniło naukę niezapomnianym i miłym przeżyciem oraz korzystnie wpłynęło na trwałość efektów nauczania. Zajęcia prowadzili eksperci i specjaliści z obszaru ekonomii i kultury, którzy zaprezentowali zagadnienia związane z m.in. rozwojem ekonomii, polityką monetarną Polski i UE, numizmatyką oraz kulturą renesansu. Zajęcia prowadzili: dr Piotr Stanek, Adam Zapała, Michał Majka oraz Grzegorz Morek.

Uczestniczący w programie uczniowie i nauczyciele otrzymali materiały dydaktyczne poświęcone historii polskiego pieniądza, reformom ekonomicznym i wyzwaniom związanym z wprowadzeniem Euro. Materiały dla nauczycieli wzbogacone były o scenariusze lekcji z uczniami nieuczestniczącymi bezpośrednio w programie.

Organizatorem programu było Stowarzyszenie Willa Decjusza.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także