Komunikat archiwalny

Czekamy na kolejnych „8 Wspaniałych” młodych krakowian

Rozpoczęła się krakowska edycja XXIV Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych”. Projekt jest skierowany do młodzieży w wieku 14–19 lat i ma promować pozytywne zachowania i postawy oraz upowszechniać wolontariat. Do 2 marca 2018 r. można zgłaszać kandydatki i kandydatów do tego tytułu. Konkurs organizują MDK „Dom Harcerza” i Urząd Miasta Krakowa.

Czekamy na kolejnych „8 Wspaniałych” młodych krakowian
Fot. Wiesław Majka

Kandydaci muszą się wyróżniać konsekwentną pracą na rzecz potrzebujących, podejmowaniem służby dla społeczeństwa i środowiska, odwagą w obronie dobra i prawdy oraz nienaganną postawą w życiu codziennym. Zgłoszenia może dokonać każdy mieszkaniec Krakowa indywidualnie, grupa mieszkańców, stowarzyszenie, szkoła, uczelnia, parafia oraz inna instytucja lub organizacja. Dopuszcza się możliwość zgłoszenia przez samego zainteresowanego. Do zgłoszenia powinny być dołączone dwie różne rekomendacje (odrębne od zgłoszenia).

Wypełnioną kartę zgłoszenia należy przesłać do 2 marca 2018 r. na adres Młodzieżowego Domu Kultury „Dom Harcerza”, ul. Reymonta 18, 30-059 Kraków, z dopiskiem na kopercie – Samorządowy Konkurs Nastolatków „8 Wspaniałych”. Decyduje data stempla pocztowego. Kartę można także złożyć osobiście w sekretariacie MDK codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–19.00.

Jury, w którego skład wchodzą m.in. przedstawiciele organizacji młodzieżowych, wybierze najlepszych z najlepszych, czyli „8 Wspaniałych”, a spośród nich – jednego, który będzie reprezentował Kraków w ogólnopolskiej edycji konkursu. Zwycięzców poznamy w kwietniu przyszłego roku.

Konkurs „8 Wspaniałych” organizowany jest od 1994 roku. Jego twórców zainspirował western „Siedmiu Wspaniałych”, którego bohaterowie przeciwstawiali się przemocy i złu w małym biednym meksykańskim miasteczku. Pierwsza edycja została przeprowadzona w ośmiu dzielnicach-gminach samorządowych Miasta Stołecznego Warszawy – stąd jego nazwa, która obowiązuje do dziś. Już rok później do akcji zaczęły się przyłączać kolejne miasta. W Krakowie konkurs został przeprowadzony po raz pierwszy w 1995 roku. Od roku 1997 bezpośrednim organizatorem konkursu w Krakowie jest MDK „Dom Harcerza”. Współorganizatorem jest Wydział Edukacji UMK.

Koordynator konkursu: Wojciech Hausner, MDK Dom Harcerza, tel. 12 637 59 35 (poniedziałki od godz. 17.00 do 18.00, środy od godz. 11.00 do 13.00, czwartki od godz. 16.00 do 17.00). Regulamin konkursu, w tym szczegółowe informacje o kryteriach, oraz wzór zgłoszenia można znaleźć tutaj.

Pokaż metkę
Autor: MAŁGORZATA TABASZEWSKA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także