Komunikat archiwalny

Betlejemskie światełko pokoju dotarło do Krakowa

Betlejemskie Światło Pokoju po raz kolejny zawitało do Krakowa. W niedzielę, 17 grudnia harcerze z Chorągwi Krakowskiej Związku Harcerstwa Polskiego podzielili się nim z mieszkańcami naszego miasta. „W Tobie jest światło” to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju. Po raz dwudziesty siódmy harcerze i harcerki będą strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami.

Betlejemskie światełko pokoju dotarło do Krakowa
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

O godz. 18.30 harcmistrz Mariusz Siudek, Komendant ZHP Chorągwi Krakowskiej, przekazał prezydentowi Krakowa Jackowi Majchrowskiemu zapalony lampion Betlejemskiego Światła Pokoju. Następnie na wieży Ratuszowej rozbłysło światło oraz serce z napisem: „Docieramy z ciepłem do serc Krakowian”.

W uroczystości wzięło udział około 2000 dzieci i młodzieży.

 

Akcję "Światła Pokoju" z Groty Betlejemskiej rozpoczęła w 1986 r. rozgłośnia ORF. Jako symbol bożonarodzeniowego orędzia pokoju Światełko dociera do ponad 25 krajów europejskich, w tym także do Polski. Co roku wybrane przez ORF dzieci odbierają Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie Światło transportowane jest do Wiednia i tu przekazywane mieszkańcom miasta i przedstawicielom organizacji skautowych, z wielu europejskich krajów.

Od 1991 r. małopolscy harcerze dostarczają Betlejemskie Światło Pokoju do Krakowa i przekazują wszystkim, którzy chcą by Światło trafiło do ich domów podczas Świąt Bożego Narodzenia. 

Pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także