Komunikat archiwalny

Teatr Variete z kolejnym dofinansowaniem

Czy Teatr Variete musi być dofinansowywany przez miasto? Między innymi o tym dyskutowano podczas posiedzenia Komisji Budżetowej.

Teatr Variete z kolejnym dofinansowaniem
Fot. materiały prasowe / Teatr Variete

Sprawa Teatru Variete i jego kolejnego już dofinansowania była jedynym tematem, nad którym dłużej dyskutowano podczas posiedzenia komisji. Wątpliwości co do dofinansowania miał przede wszystkim radny Adam Kalita, który przypominał, że miało nie być więcej dofinansowywania dla tego teatru.

To dofinansowanie, o którym mowa była na posiedzeniu komisji miało pokryć koszty dodatkowych przedsięwzięć kulturalnych: transmisji online „Koncertu Świątecznego” z Krakowskiego Teatru Variete do Domu Pomocy Społecznej oraz realizacji spektaklu sylwestrowego „Sylwester 2017. Chicago”. Zwiększenie to było wnioskowane także ze względu na konieczność zbilansowania w roku 2017 kosztów przygotowania i realizacji premiery musicalu „Chicago” oraz kosztów eksploatacji tego spektaklu. Dyrektor Wydziału Budżetu Miasta - Małgorzata Okarmus zapewniła, że więcej miasto nie będzie dopłacać do Teatru Variete. Komisja ostatecznie pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie zwiększenia dotacji podmiotowej miejskiej instytucji artystycznej - Krakowskiemu Teatrowi Variete według druku nr 2572.

Następnie radni pozytywnie zaopiniowali projekt uchwał w sprawie zwiększenia dotacji celowej miejskiej instytucji kultury - Teatrowi Ludowemu - na realizację zakupów inwestycyjnych według druku nr 2571.

Również pozytywnie zaopiniowany został projekt uchwały w sprawie zwiększenia dotacji celowej miejskiej instytucji kultury - Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie - na realizację zakupów inwestycyjnych według druku nr 2573.

Reszta punktów to odstąpienia od zwrotu kwoty bonifikaty od sprzedaży lokali. Większość z nich, poza jednym, została zaopiniowanie pozytywnie.

Pokaż metkę
Autor: Błażej Siekierka
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta i Dzielnic Krakowa
Zobacz także